Rusija: į ES sankcijas dėl A. Navalno neliks neatsakyta

 • Teksto dydis:

Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis pirmadienį pareiškė, kad Maskva atsakys į naujas Europos Sąjungos sankcijas.

ES užsienio reikalų ministrai anksčiau pirmadienį susitarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis aukšto rango Rusijos pareigūnus, laikomus atsakingais už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir susidorojimą su jo šalininkais,

„Į dar vieną sankcijų ataką neliks neatsakyta iš Rusijos pusės“, – pirmadienį žurnalistams sakė L. Sluckis.

Jis sakė manąs, kad „ES sankcijos dėl Navalno bus dar vienas žingsnis santykių su Rusija degradavimo link“.

L. Sluckio tvirtinimu, „tai jokiu būdu negali prisidėti prie [santykių] normalizavimo“.

Per spaudos konferenciją pirmadienį ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) patvirtino, kad politinis susitarimas dėl sankcijų Rusijai pasiektas.

„Reaguodami į įvykius, susijusius su situacija su ponu Navalnu, pasiekėme politinį susitarimą dėl ribojamųjų priemonių rengimo tiems, kurie yra atsakingi už jo areštą, baudžiamąjį persekiojimą ir verdiktą“, – kalbėjo ES diplomatijos vadovas.

„Tikiuosi, kad dėl visko bus greitai nuspręsta. Galbūt tai užtruks savaitę. Tikiuosi, ne ilgiau“, – pridūrė jis, tačiau neminėjo jokių konkrečių pavardžių.

Žiniasklaida kiek anksčiau citavo šaltinius, sakiusius, kad sankcijos gali būti paskelbtos Rusijos tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastyrkinui, Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui, generaliniam prokurorui Igoriui Krasnovui, Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktoriui Aleksandrui Kalašnikovui.

ES jau anksčiau ne vieną kartą skelbė Rusijai sankcijas dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje kurstymo.

Blokas spalį įtraukė į sankcijų sąrašą šešis pareigūnus, siejamus su pernai įvykusiu A. Navalno apnuodijimu nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Iškiliausias V. Putino kritikas šį mėnesį buvo nuteistas kalėti ilgiau kaip pustrečių metų, grįžęs į Rusiją po gydymo Vokietijoje.

Šis nuosprendis taip pat išprovokavo masinius protestus daugelyje Rusijos miestų, per kuriuos saugumo pajėgos sulaikė tūkstančius žmonių.

Redaktorė Rūta AndrošiūnaitėNAUJAUSI KOMENTARAI

"AČIŪ" DIENOS PORTALUI UŽ NAUJOVĘ...

"AČIŪ" DIENOS PORTALUI UŽ NAUJOVĘ... portretas
Pridėtas minuso ženklas prie teigiamo laiko komentaro - neužčiaups burnos piliečiams rašyti TIESĄ. Tuo parodote savo neįgalumą ir didelį norą falsifikuoti piliečių nuomonę.

NIEKAS TUO NET NEABEJOJA

NIEKAS TUO NET NEABEJOJA portretas
Ir...skaudžiausiai kitu galu gaus Lenkija, Ukraina ir 3 lojančios Baltijos šalių valstybės. Tos, kurios dirba ne savo piliečiams, o Pasaulio teroristams - JAV.

Cha

Cha portretas
Mūsų Kasčiūno ar a. a. Linkevičiaus fizionomijos dar šlykštesnė ir nieko. Deda į laikraščius....
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių