Prancūzijos prezidentas: migrantų „Džiunglės“ turi būti išardytos

  • Teksto dydis:

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas), pirmadienį aplankęs šiaurinį Kalė uostamiestį, pareiškė, kad „Džiunglėmis“ praminta didžiulė savavališka migrantų stovykla bus „visiškai išardyta“.

F.Hollande'as, pirmąkart per savo kadenciją apsilankęs Kalė, taip pat ragino Didžiąją Britaniją „atlikti savo vaidmenį“ sprendžiant migrantų krizę. Dauguma šioje stovykloje apsistojusių migrantų, tarp kurių yra daug sudaniečių ir afganų, trokšta patekti į Jungtinę Karalystę. Jie įvairiais būdais mėgina prasmukti į sunkvežimius, plukdomus per Lamanšo sąsiaurį keltais arba vežamus Lamanšo tunelio traukiniais.

„Esu pasiryžęs pamatyti, kaip britų valdžia vaidina savo vaidmenį Prancūzijai čia dedant humanitarines pastangas“, – sakė F.Hollande'as, apsuptas apsaugininkų.

Prezidentas susitiks su policininkais, uosto pareigūnais ir vietos politikais, bet pačioje stovykloje tikriausiai nesilankys.

Pagal įvairius duomenis, „Džiunglėse“ gyvena nuo 7 tūkst. iki 10 tūkst. žmonių.

Kalė valdžia stato sieną, kurią finansuoja Britanija ir kuri turi neleisti migrantams patekti į sunkvežimius, važiuojančius uosto link.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių