- Deividas Kubikis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Socialinio tinklo „Facebook“ savininkė „Meta“ penktadienį pranešė, kad kuria naują „teksto dalijimosi“ socialinį tinklą, kuris, kaip manoma, gali tapti potencialiu konkurentu platformai „Twitter“.
Nuo spalio mėnesio, kai milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas) perėmė „Twitter“, platforma patyrė trikdžių, iš darbo buvo atleista daug darbuotojų, o reklamuotojai išsigando nepakankamo turinio moderavimo.
Tačiau iki šiol neatsirado jokios svarbesnės alternatyvos tviteriui, todėl pasaulio lyderiams, politikams, įžymybėms ir bendrovėms neliko kito pasirinkimo, kaip tik toliau dalintis informacija per šią platformą.
Po naujienų svetainių „Platformer“ ir Indijoje įsikūrusios „Moneycontrol“ pranešimų „Meta“ penktadienį patvirtino, kad pradeda dirbti ties naująja platforma.
„Tiriame galimybę sukurti atskirą decentralizuotą socialinį tinklą, skirtą dalytis tekstiniais atnaujinimais“, – sakoma „Meta“, kuriai taip pat priklauso platforma „Instagram“, trumpame pareiškime, atsiųstame el. paštu.
„Manome, kad yra galimybė sukurti atskirą erdvę, kurioje kūrėjai ir visuomenės veikėjai galėtų laiku dalytis atnaujinimais apie savo interesus“, – priduriama pareiškime.
Manome, kad yra galimybė sukurti atskirą erdvę, kurioje kūrėjai ir visuomenės veikėjai galėtų laiku dalytis atnaujinimais apie savo interesus.
Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad naujojoje „Meta“ programėlėje bus naudojama technologija, leidžianti jai sąveikauti su nišiniu tinklu „Mastodon“ ir kitomis platformomis – naudotojai galės transliuoti pranešimus žmonėms kituose tinkluose.
Tai būtų aiškus atotrūkis nuo įprastos technologijų milžinių praktikos, kai tokios platformos, kaip „Instagram“ ar „YouTube“, laikomos už technologinių sienų ir veikia naudojant bendrovės serverius pagal griežtas taisykles.
„Twitter“ – pažeidžiamas?
Gruodį E. Muskas trumpam uždraudė „Twitter“ paskyras, kuriose buvo pateikiamos nuorodos į kitas socialinių tinklų platformas, įskaitant „Facebook“, „Instagram“ ir „Mastodon“.
„Moneycontrol“ pranešė, kad naujoje „Meta“ įmonėje bandomos funkcijos, įskaitant bakstelėjamas nuorodas, naudotojų biografijas, patikrintų paskyrų ženklelius ir bendrinamus vaizdus bei vaizdo įrašus.
Pirmadienį „Twitter“ patyrė trumpą, bet precedento neturintį sutrikimą – vartotojai visame pasaulyje pranešė, kad nebegali pasiekti nuorodų į straipsnius iš išorinių svetainių.
Bendrovės techninės pagalbos paskyroje dėl problemos kaltinamos „nenumatytos“ platformos atnaujinimo pasekmės“.
Po to, kai buvo atleista daugiau nei du trečdaliai darbuotojų, „Twitter“ dirba su minimaliu darbuotojų skaičiumi, todėl, kaip teigiama, yra pažeidžiamas dėl sutrikimų, dezinformacijos ir žalingo turinio.
Daugeliui reklamuotojų pasitraukus, tinklo pajamos ir patikslintas pelnas gruodį, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo apie 40 procentų, šeštadienį pranešė verslo dienraštis „Wall Street Journal“, remdamasis bendrovei artimais žmonėmis.
E. Muskas bandė atpratinti „Twitter“ nuo reklamos ir skatinti prenumeratą kaip naują būdą gauti pinigų – šią idėją bando ir „Meta“, tačiau kol kas rezultatai nuviliantys.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vengrija: ES susitarimas dėl pabėgėlių priėmimo reformos – nepriimtinas4
Vengrija penktadienį nepriimtinu pavadino Europos Sąjungos susitarimą peržiūrėti bloko taisykles dėl prieglobsčio prašytojų ir migrantų priėmimo šalyse narėse. ...
-
D. Trumpui pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų
Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį pranešė, kad jam pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų tvarkymo po pasitraukimo iš pareigų. ...
-
Ukraina prašo Europos padvigubinti elektros energijos tiekimą
Ukraina ketvirtadienį paragino Europą padvigubinti elektros energijos tiekimą po Rusijos išpuolių prieš jos energetikos infrastruktūrą ir Kachovkos užtvankos, kurios rezervuaras tiekia Zaporižios atominei elektrinei aušinti reikali...
-
J. Bidenas įsitikinęs, kad JAV finansuos Ukrainą tiek, kiek reikės
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį išreiškė įsitikinimą, kad Jungtinės Valstijos teiks ilgalaikę karinę paramą Ukrainai, nors kai kurie įstatymų leidėjai iš konkuruojančios Respublikonų partijos š...
-
Lenkija ir Vokietija aptarė, kaip išvengti pražūtingos taršos Oderyje pasikartojimo
Lenkijos ir Vokietijos aplinkos ministrės trečiadienį susitiko abiejų šalių pasienyje aptarti, kaip apsaugoti Oderio upę nuo pražūtingos taršos pasikartojimo. ...
-
ES pasiekė preliminarų susitarimą dėl prieglobsčio prašytojų priėmimo9
Europos Sąjungos šalys narės ketvirtadienį pasiekė preliminarų susitarimą dėl ilgą laiką stabdytų bloko taisyklių pataisų, skirtų teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą. ...
-
Švedija teigia apmokiusi Ukrainos karius naudotis vikšrinėmis kovos mašinomis
Švedija ketvirtadienį pareiškė, kad ji apmokė Ukrainos karius naudotis 50 vikšrinių kovos mašinų CV90, kurias ji padovanojo Kyjivui. ...
-
Ukrainos Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens Zaporižios AE7
Ukrainos pietuose esančios sugriautos Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens Zaporižios atominės elektrinės reaktoriams aušinti, ketvirtadienį pranešė užtvankos operatorius. ...
-
Libanas atšaukia savo ambasadorių Prancūzijoje po tyrimo dėl seksualinės prievartos1
Libano užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad atšaukia savo ambasadorių Prancūzijoje Ramį Adwaną (Ramį Advaną), po to, kai buvo pradėtas tyrimas dėl įtarimų dėl pasiuntinio įvykdytos seksualinės prievartos ir ty...
-
Baltarusiai sukūrė įrankį rinkti informaciją apie A. Lukašenkos režimo nusikaltimus4
Laisvosios Baltarusijos fondas pradėjo vykdyti tiriamąjį projektą „Tribunal“ („Tribunolas“), renkant duomenis apie Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikaltimus savo šalyje ir Ukrainoje. ...