Popiežius lydi nuo koronaviruso užsidariusį pasaulį į virtualias Velykas

Velykų sekmadienį, kai 1,3 mlrd. pasaulio katalikų minės Kristaus prisikėlimą iš mirusiųjų, bažnyčių durys bus užvertos, o Vatikanas – uždarytas, pasauliui grumiantis su koronaviruso pandemija, įkalinusia namuose beveik pusę planetos gyventojų.

Koronaviruso aukų skaičiui nenumaldomai artėjant prie 100 tūkst., baimė ir sumaištis keičia visuomenę ir religinius ritualus. 

Netgi tokią svarbi tradicija, kaip popiežiaus kreipimasis į tikinčiuosius Šv. Petro aikštėje, buvo pakeista tiesioginėmis maldų transliacijomis internetu, kurias Šventasis Tėvas įrašo Vatikano rūmų Apaštališkojoje bibliotekoje.    

Vatikanas jau mėnesį nebepriima lankytojų, o 83 metų pontifikas Pranciškus, mylimas už tai, kad nevengia laužyti pasenusių papročių ir mėgsta betarpiškai bendrauti su žmonėmis, skundėsi, kad jaučiasi tarsi „uždarytas į narvą“.    

„Turime reaguoti į mūsų uždarymą [namuose] pasitelkę visą mūsų kūrybiškumą“, – sakė popiežius interviu, kuris šią savaitę buvo paskelbtas keliuose katalikiškuose leidiniuose.

„Galime jaustis prislėgti ir atstumti... arba galime būti kūrybiškais“, – kalbėjo jis.

„Šventieji šalia mūsų“

Ankstesniais metais Šventasis Tėvas Didįjį ketvirtadienį, kai minima Jėzaus Kristaus Paskutinė vakarienė su savo mokiniais, vaizduojama Leonardo da Vinci (Leonardo da Vinčio) freskoje Milano Švč. Mergelės Marijos Maloningosios bažnyčios vienuolyno valgomajame, viename Romos kalėjime  numazgojo kojas dvylikai nuteistųjų.

Šįmet dėl viruso teko atsisakyti šių apeigų.

Ketvirtadienio vakarą beveik tuščioje Šv. Petro bazilikoje, dalyvaujant tik nedidelei liturginei asistai, popiežius meldėsi už dešimtis italų kunigų ir medikų, mirusių nuo koronaviruso, kuriuo užsikrėtė padėdami sergantiesiems.

„Jie yra šventieji šalia mūsų, kunigai, paaukoję gyvybes tarnaudami“, – sakė Pranciškus.

Vasario gale persišaldymo simptomus pajutusiam popiežiui du kartus buvo atlikti testai dėl koronaviruso infekcijos. 

Argentinoje gimusio Pranciškus sveikata iki šiol buvo gera, nors jaunystėje dėl infekcijos jam teko pašalinti dalį dešiniojo plaučio, be to, jį vargina  sėdmeninio nervo skausmas.

Šventasis Tėvas interviu katalikų leidiniams sakė, kad žmonės visame pasaulyje gali dvasiškai ištrūkti iš izoliacijos pasitelkę introspekciją. 

„Taigi, būti uždarytam, bet ilgėtis – su atmintimi, kuri ilgisi vilties ir ją kuria“, – sakė Pranciškus.

„Tai padės mums ištrūkti iš izoliacijos“, – kalbėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jis

Jis portretas
Jis jau nezino ka pasakyti virusas stipresnis iz vatikana ir atvere didziaja melagyste apie tarnyste dievui dievas atsiunte virusa kad atvertu vartus i vatikano melagystes

cirkas

cirkas portretas
kaip gandras per tuscia pieva zygiuos isdidziai baltuodamas is tolo, bet ant asfalto varliu neras. cirkininikas ir tiek. kokia prasme tuscioje aiksteje sklaidytis?

Kam

Kam portretas
Ta boznyca jeigu yra internetas. Galima toesiai per zoom su dievu pakalbeti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių