Po pralaimėjimo regioniniuose rinkimuose, A. Merkel partija patiria krizę

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatorių partija pirmadienį pradėjo krizės nuotaikomis, nes sekmadienį vykusiuose dviejuose regioniniuose rinkimuose patyrė skaudų pralaimėjimą, kuris yra laikomas rinkėjų kerštu už netinkamą pandemijos valdymą.

Preliminariais duomenimis, A. Merkel centro dešinės Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) pasirodė prasčiausiai istorijoje sekmadienį vykusiuose regioniniuose rinkimuose Badeno-Viurtembergo ir Reino krašto-Pfalco federalinėse žemėse.

Sekmadienio nesėkmė sukėlė abejonių dėl konservatorių šansų rugsėjo 26 d. vyksiančiuose parlamento rinkimuose, kuriuose vokiečiai rinks kadenciją baigiančios kanclerės A. Merkel įpėdinį.

„Tai tęstis nebegali“, – rašo savaitraštis „Der Spiegel“. Pasak leidinio, A. Merkel namas „liepsnoja“.

Nesėkmę regioniniuose rinkimuose konservatoriai patyrė dėl lėto gyventojų skiepijimo, atidėtos masinio greito testavimo pradžios ir didelio naujų COVID-19 atvejų skaičiaus, nepaisant kelis mėnesius trukusio karantino.

Tai tęstis nebegali.

Prieš pat regioninius rinkimus keli CDU ir jos sąjungininkės Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) politikai sulaukė kaltinimų, nes jie esą pasipelnė iš viešųjų pirkimų, kuriais buvo užsakomos kaukės pandemijos pradžioje.

Nuo tada trys konservatorių parlamentarai atsistatydino, o CDU/CSU aljansas nurodė visiems parlamentarams deklaruoti finansines pajamas, gautas iš koronaviruso krizės.

Badene-Viurtemberge CDU sulaukė vos 24 proc. gyventojų palaikymo, o šioje federalinėje žemėje nugalėjo Žaliųjų partija, surinkusi 32 proc. balsų. 2016 m. CDU buvo sulaukusi 27 proc. balsų.

Tuo tarpu Reino krašte-Pfalce pergale džiaugėsi socialdemokratai, o CDU sulaukė 26 proc. rinkėjų balsų. Prieš penkerius metus CDU palaikymas siekė 32 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

TOLERANCIJA -LAISVĖ-PARTIJA

TOLERANCIJA -LAISVĖ-PARTIJA portretas
Kiek metų ji valdžioje? Aišku kad ji žmonėms nusibodo net ir fiziškai žmonės nebenori jos matyti Ir tik du šaunuoliai -AMŽINI rusų-belarusų liaudies numylėtiniai -AMŽINIEJI PUTIN-LUKOŠENKO kuo toliau- tuo darosi vis labiau ir labiau mylimi rusų-belarusų tautų. Neužilgo laikas kai Putinas ar Lukašenka eiliniai rinkimų metu surinks po 180%-220% dėkingas rusų tautos balsų

VISKAS DĖSNINGA

VISKAS DĖSNINGA portretas
Merkel savo kadencijoje padarė dvi grubias klaidas. 1. Per minkšta buvo Amerikos kišimuisi į Vokietijos ekonomikos klausimus. 2. Visiškai neapgalvotas jos veiksmas, kai prileido į Vokietiją tūkstančius pabėgėlių. Už grubias padarytas klaidas neatsako tik konservai Lietuvoje...

Itarus

Itarus portretas
Nepaglostys kremlius, nepaglostys...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių