Quantcast

Piterboro gyventojai: mūsų miestas virsta getu

Piterboras – tai vieta Didžiojoje Britanijoje, kur lengviau sutikti imigrantą nei britą. Nenuostabu – nuo amžiaus pradžios miestas absorbavo net 30 tūkst. atvykėlių, tarp jų ir kelis tūkstančius imigrantų iš Lietuvos.

Nyksta tapatumas

"Hand and Heart" – vienintelė veikianti alinė mieste. Jos sienas puošia Anglijos vėliava, smiginio lenta bei lentelė Antrajame pasauliniame kare žuvusių britų karių garbei.

Alinė įsikūrusi daugiataučiame Piterboro Milfildo rajone. Pasak alinėje dirbančio Bramo Brammerio, vilkinčio juodais trikotažiniais marškinėliais, likusios alinės mieste buvo uždarytos. Kodėl? Dėl to kalti imigrantai.

Alinė "The Triangle" virto lenkišku prekybos centru, "The Windmill" – azijietiško maisto parduotuve, "The Eight Bells" – vaikų darželiu-lopšeliu. Nekilnojamojo turto agentas įsikraustė į buvusią "The Norfolk Arms", "The Greyhound" pakeitė dvi lenkų parduotuvės, o "The Royal Oak" buvo nugriauta, kad būtų vietos butams.

"Anglai iš čia išvažiuoja, ir mūsų miestas ima virsti getu, – piktinosi 58 metų B.Brammeris, turėdamas omenyje Piterboro Milfildo rajoną. – Visuomenės infrastruktūra sunaikinta..."

Piterboro miesto istorija įkvėpė daugelį rinkėjų balsuoti už Britanijos išstojimą iš ES.

Daugelis britų baiminasi, kad tai, kas nutiko  su Piterboru, kartosis jų miesteliuose ir kaimuose: gatvėse skambės užsienio kalbos, įsigalės kitataučių papročiai ir religijos, o britų tapatybė bus ardoma su kiekviena aline, kuri virs kebabine arba etninio maisto parduotuve.

Tiesa, B.Brammeris, kaip ir kiti "Brexit" šalininkai, nežino, ar pasitraukimas iš ES ką nors labai pakeis. Bet, anot jo, žmonės bent turėjo galimybę padaryti pareiškimą politikams, kurie ignoravo jų susirūpinimą nevaldoma migracija.

"Norėjau susigrąžinti savo valstybę. Norėjau būti anglas, britas... Tikiuosi grįžti į normalias vėžes", – sakė 67 metų Bruce'as Johnsonas, balsavęs už "Brexit".

Jis Piterboro turguje pardavinėja tapetus ir dovanų korteles.

Šokiruojanti statistika

Esantis maždaug už valandos kelio traukiniu į šiaurę nuo Londono, Piterboras pastaruoju metu patyrė spartų demografinį pokytį – gyventojų skaičius nuo 156 tūkst. 2001 m. pašoko iki 194 tūkst. 2014 m.

Surašymo duomenys rodo, kad baltųjų britų skaičius sumažėjo nuo 86 proc. 2001 m. iki 71 proc. 2011 m.

Nors šis miestas seniai tapo namais pakistaniečių, iš Karibų regiono kilusių juodaodžių bei italų mažumoms, daug jo gyventojų balsuoti už "Brexit" paskatino padidėjęs migrantų srautas iš naujųjų ES narių – ypač Lenkijos ir Lietuvos, taip pat ir iš Rumunijos bei Bulgarijos.

Nenuostabu, kad net 61 proc. Piterboro rinkėjų palaikė "Brexit", nors visos šalies vidurkis – 52 proc.

Kai kurie gyventojai anglai kaltina imigrantus, kad šie užima jų darbo vietas ar gyvena iš pašalpų.

Britanijos bulvariniai laikraščiai prieš kelerius metus iš Piterboro siuntė pranešimus apie migrantų, laukiančių eilėse prie socialinio aprūpinimo skyrių, ordas. Kita vertus, net Jay Beecheris, euroskeptiškos Nepriklausomybės partijos (UKIP) Piterboro skyriaus pirmininko pavaduotojas, pripažino, kad dauguma migrantų iš Rytų Europos sunkiai dirba ir dažnai imasi minimaliai apmokamų darbų ūkiuose bei fabrikuose, kurių nenori anglai.

"Nėra taip, kad mes nenorime čia tų žmonių. Mes tiesiog negalime jų apgyvendinti, – kalbėjo J.Beecheris. – Tai sekina vietos išteklius. Ir mes tikrai matome integracijos trūkumą."

Per 2011 m. surašymą Piterbore buvo suskaičiuoti 6 666 lenkai ir 3 712 lietuvių. Vis dėlto, tikrieji skaičiai, kaip manoma, yra gerokai didesni.

Vietos mokyklos darosi perpildytos – moksleivių nuo 2010 iki 2015 m. padaugėjo daugiau kaip keturiais tūkst. Maža to, vaikai kalba dešimtimis kalbų. Miesto taryba nurodo, kad pradinėse mokyklose net 1 075 mokinių gimtoji kalba yra lenkų, 721 mokinio – lietuvių, 533 mokinių – portugalų, o 286 mokinių – slovakų.

Rytų Europos įtaka ypač pastebima daugiataučiame Milfilde, kur kai kuriuose prekybos centruose pilna lenkiškų dešrų, alaus ir degtinės, net – lenkiško mineralinio vandens bei tualetinio popieriaus.


Šiame straipsnyje: PiterborasanglijagetasBrexit

NAUJAUSI KOMENTARAI

Auksaas

Auksaas portretas
Straipsnyje rasoma apie rytu europiecius, Lietuva nepriklauso rytu europai !

Anonimas

Anonimas portretas
Prasigere anglu socialiniai verkia

sporbatis

sporbatis portretas
man tai visai negaila kad išstojo. nes ten anglai likę tik šerloko holmso memuaruose, o šiai dienai ten vieni nigeriai muslimai ir storos anglės i kurias baisu ir pažiūrėti...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių