Pirmajame Kalėdų sveikinime JK karalius giria visuomenės solidarumą

Karalius Charlesas III (Karolis III) savo kaip monarcho pirmajame Kalėdų sveikinime pasidžiaugė „nuoširdžiu solidarumu“, kurį pademonstravo recesijos paveiktoje Jungtinėje Karalystėje gyvenantys žmonės, kovojantys su vis didėjančia pragyvenimo išlaidų krize.

Kreipdamasis į šalį iš Vindzoro pilies koplyčios, kurioje rugsėjį buvo palaidota jo motina Elizabeth II (Elžbieta II), 74 metų vyras taip pat padėkojo žmonėms už „meilę ir užuojautą“, išreikštą po jos mirties.

Stovėdamas šalia spindinčios Kalėdų eglutės, metiniame karališkajame kreipimesi, transliuotame 15 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku, karalius pažymėjo, kad tai yra „ypač jautrus metas visiems mums, netekusiems artimųjų“.

Po to jis kalbėjo apie didėjančių šalies ekonominių sunkumų poveikį, JK susiduriant su didžiausia per kelis dešimtmečius infliacija, o viešajame ir privačiajame sektoriuose vis dažniau kylant streikams dėl darbo užmokesčio.

„Ypač noriu pagerbti visus tuos nuostabiai gerus žmones, kurie taip dosniai dalina maistą, aukas ar... [skiria] savo laiką, kad paremtų tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos“, – sakė Charlesas III, dėvėjęs mėlyną kostiumą.

„Mūsų bažnyčios, sinagogos, mečetės, šventyklos ir gurduvos vėl suvienijo jėgas, kad pamaitintų alkstančius ir visus metus teiktų meilę ir paramą“, – pridūrė jis.

Karalius taip pat pagyrė labdaros organizacijas už jų „nepaprastą darbą sunkiausiomis sąlygomis“.

Jis pridūrė: „Toks nuoširdus solidarumas yra labiausiai įkvepianti meilės artimui kaip sau pačiam išraiška.“

Charlesas III atsisėdo į sostą rugsėjo 8-ąją mirus rekordiškai ilgai, septynis dešimtmečius, valdžiusiai Elizabeth II.

Jis taip pat perėmė 14 Sandraugos šalių, įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją, valstybės vadovo pareigas.

Jo karūnavimas įvyks kitų metų gegužės 6 dieną. Bakingamo rūmai žada šioje ceremonijoje atspindėti istorines monarchijos tradicijas ir jos šiuolaikinį vaidmenį.

Savo pirmojoje kalėdinėje kalboje Charlesas III teigė, kad jis ir jo velionė motina dalijosi „tikėjimu nepaprastu kiekvieno žmogaus gebėjimu gerumu ir užuojauta paveikti kitų žmonių gyvenimus“.

„Tai mūsų bendruomenės esmė ir mūsų visuomenės pagrindas“, – pridūrė jis ir pagyrė viešojo sektoriaus darbuotojus – nuo ginkluotųjų pajėgų iki gelbėtojų ir mokytojų.

Karalius neužsiminė apie neseniai kilusį triukšmą dėl šį mėnesį pasirodžiusio „Netflix“ dokumentinio serialo, kuriame princas Harry (Haris) pasmerkė žiniasklaidą, po kaulelį narsčiusią jo santykius su Meghan Markle (Megan Markl), ir kritikavo britų karališkąją šeimą.

Grįždami prie tradicijų, kurias sutrikdė pandemija, Britanijos karališkosios šeimos nariai šiemet Kalėdas švenčia Sandringamo dvare Rytų Anglijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
isviso vandenio eroje neturi likt jokiu monarhu GANA reiskia gana gal ta pakartos ir swed b igaliotynis ?'''

Psichol.

Psichol. portretas
Savo šeimoje neturi solidarumo, sūnų Harry suluošinai savo elgesiu su Camilla.Dabar nesistengi sutaikyti sūnūs.Toki karalių turėtų nepriimti visuomenė.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių