Quantcast

Pietų Korėja prašo uždrausti prieštaringai vertinamą Japonijos vėliavą

Prieštaringai vertinama vėliava trečiadienį tapo dar viena nesantaikos priežastimi intensyvėjančiame Pietų Korėjos ir Japonijos ginče, Seului paprašius Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) uždrausti naudoti ją per kitais metais Tokijuje įvyksiančią vasaros olimpiadą.

„Tekančios Saulės vėliava“ nuo 1954 metų yra oficiali Japonijos jūrų pajėgų vėliava, bet didelėje Rytų Azijos dalyje ji yra laikoma šalies agresijos Antrojo pasaulinio karo metais simboliu.

Tokijo žaidynių organizatoriai praėjusią savaitę atmetė teiginius, kad ši emblema yra politinis pareiškimas, ir sakė, kad leis naudoti vėliavą per olimpiadą.

Tai išprovokavo pasipiktinimą Pietų Korėjoje, kuri pateikė oficialų skundą TOK. Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) jau uždraudė naudoti šią vėliavą.

„Paaiškinome už šios vėliavos slypinčią istoriją ir pareikalavome, kad ji būtų uždrausta per olimpiadą“, – sakoma Pietų Korėjos sporto ministerijos pareiškime.

„Tekančios Saulės vėliava“ yra „aiškus politinis simbolis“, atgaivinantis skausmingus prisiminimus apie Japonijos karo metais įvykdytus žiaurius nusikaltimus, pažymėjo ministerija. Ji tai palygino su „košmarais, kuriuos nacių svastika kelia europiečiams“.

Korėjiečiai vis dar jaučia didelį apmaudą dėl Japonijos 1910–1945 metų kolonizacijos jų pusiasalyje. Abi kaimyninės šalys, kurios yra JAV sąjungininkės, seniai ginčijasi dėl karo metų istorijos.

Pastaraisiais mėnesiais ginčas virto piktu prekybos karu, kai Pietų Korėjos teismai priėmė virtinę sprendimų reikalauti japonų firmų sumokėti už prievartinį darbą kolonizacijos metais.

Dėl šio ginčo Japonija liepą įvedė naujų suvaržymų Pietų Korėjos technologijų milžinėms labai svarbiam eksportui, be to, abi kaimynės pašalino viena kitą iš savo patikimų prekybos partnerių sąrašų.

Pietų Korėjos gyventojai pradėjo boikotuoti japoniškas prekes, todėl smarkiai sumažėjo japoniškų automobilių pardavimas, o kelios oro bendrovės dėl sumažėjusios paklausos buvo priverstos sustabdyti maršrutus į kaimyninę šalį.

Kai kurie parlamentarai ragino boikotuoti Tokijo olimpiadą ir paskelbti šaliai kelionių draudimą, priežastimi nurodydami radiacijos pavojų, kurį esą kelia prieš aštuonerius metus įvykusi Fukušimos katastrofa.

Pietų Korėjos olimpinis komitetas praėjusį mėnesį sakė pateikęs skundą Tokijo žaidynių organizatoriams dėl radiacijos pavojaus objektuose aplink Fukušimą ir galimybės, kad sportininkams olimpiniame kaimelyje bus tiekiami šiame regione pagaminti maisto produktai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

>tai

>tai portretas
tu sergi idiote, skubiai varyk pas psichiatrą. Įtariu, kad esi silpnaprotis kacapas.

tai

tai portretas
ko gero jav sionistu ncijuotas noras juk japonija yra valstybe ir nera ko kistis kitoms ....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių