Pietiniame Rusijos Volgogrado mieste atidengtas paminklas sovietų diktatoriui J. Stalinui

Pietiniame Rusijos Volgogrado mieste trečiadienį, 80-ųjų Sovietų Sąjungos pergalės šiame mieste vykusiame mūšyje prieš nacistinę Vokietiją metinių išvakarėse, buvo atidengtas naujas paminklas sovietų diktatoriui Josifui Stalinui.

Bronzinis J. Stalino biustas buvo iškilmingai atidengtas prieš ketvirtadienį įvyksiantį Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą į Volgogradą, kur bus surengtas iškilmingas minėjimas ir karinis paradas.

Daugelis Rusijos pareigūnų, jaučiančių nostalgiją Sovietų Sąjungai, aukština J. Staliną kaip stiprų lyderį, atvedusį savo šalį į pergalę Antrajame pasauliniame kare ir prisidėjusi prie jos industrializacijos.

Šalyse, kurios kadaise priklausė Sovietų Sąjungai, dauguma paminklų sovietų diktatoriui, vykdžiusiam „Didįjį valymą“, buvo demontuoti.

Bet po to, kai 2000-aisiais į valdžią atėjo V. Putinas, vis daugiau Rusijos gyventojų pradėjo teigiamai vertinti J. Stalino valdymo laikotarpį, o istorikai pastebi, kad šalyje vyksta sovietų diktatoriaus gero vardo atstatymas, Rusijos valdžiai siekiant iš atminties ištrinti jo kruvinus nusikaltimus.

J. Stalino valdymo metais milijonai žmonių buvo nužudyti, išsiųsti dirbti į Gulago darbo stovyklas arba ištremti į atokiausius Rusijos rajonus, iš kurių galėjo grįžti tik po J. Stalino mirties 1953 metais.

Naujienų agentūros „Ria Novosti“ filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip karinėmis uniformomis vilkintys paaugliai iškilmingai atidengia J. Stalino ir ir dviejų sovietų karinių vadų biustus, o prieš tai prie paminklų pastato krepšius su raudonomis gėlėmis.

Kaip matyti vaizdo įraše, biustų atidengimo ceremonija vyko prie Stalingrado mūšiui skirto muziejaus, joje dalyvavo kelios dešimtys žmonių, taip pat skambėjo Rusijos himnas.

Menininkas Sergejus Ščerbakovas, kuriam buvo patikėta sukurti šiuos tris biustus, teigė, kad jam teko dirbti greitai.

„Užsakymą reikėjo įvykdyti per trumpą laikotarpį“, – vietinei žiniasklaidai teigė jis.

Nuo tada, kai beveik prieš metus Kremliaus šeimininkas pasiuntė savo karius į Ukrainą „denacifikuoti“ provakarietišką šalį, jis dažnai lygina šį karą su Sovietų Sąjungos karu prieš nacistinę Vokietiją.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose šiuos argumentus vadina priedanga neišprovokuotai agresijai.

Volgograde ketvirtadienį bus minimos 80-osios sovietų pergalės prieš nacius Stalingrado mūšyje metinės.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

!!!

!!! portretas
Tai kad ne, kacapeli pidoraška, mes kaip tik paminklus nugriovinejame. Visus jusu stabus gi i gruto parka isgrudome, kad jums , pidoraškoms, nereiketu daug ieskoti viso rusisko meslo: stalinas, leninas, tarybiniai kareiveliai…

tam !!!

tam !!! portretas
Svarbiausia, kad bukagalviams burliokams niekas nebestatys.

!!!

!!! portretas
Paskaitykit istorija ir mokytis mokytis nenustebins tuoj lietuvoj pastatys paminklus HITLERIUI BANDERAI IR LANSBIRBIUI
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių