Pasaulyje – Gegužės 1-osios demonstracijos: Paryžiuje susirėmė su policija

 • Teksto dydis:

Pasaulis šiandien mini Tarptautinę darbo dieną. Daugelyje šalių vyksta demonstracijos.

Paryžiuje protestuotojai susirėmė su policija

Paryžiuje trečiadienį antiriaušinė policija ašarinėmis dujomis išvaikė antikapitalistinių pažiūrų protestuotojus, tūkstančiams žmonių susirinkus pietiniame miesto rajone dalyvauti Tarptautinės darbo dienos demonstracijoje, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Susirėmimai su policija prasidėjo šimtams vadinamųjų „juodojo bloko“ aktyvistų prasibrovus besirenkančios minios priešakin Monparnaso bulvare, likus maždaug pusantros valandos iki demonstracijos pradžios.

Pranešama, kad vienas protestuotojas buvo sužeistas.

Vėlyvą trečiadienio rytą policija apklausai buvo sulaikiusi 88 asmenis.

Netoli demonstracijos vietos taip pat stovėjo šeši šarvuočiai ir šešios vandens patrankos.

Artėjant deryboms dėl vyriausybės Ispanijoje – demonstracijos

Ispanijos didžiuosiuose miestuose trečiadienį vyksta Tarptautinės darbo dienos demonstracijos, artėjant premjero Pedro Sanchezo (Pedro Sančeso) deryboms su kitomis partijomis dėl naujos vyriausybės.

Pagrindinės šalies profesinės sąjungos spaudžia P. Sanchezą atšaukti verslui palankias darbo ir mokesčių reformas, galiojančias nuo ankstesnės konservatyvios administracijos laikų.

P. Sanchezo Socialistų partija laimėjo sekmadienį vykusius rinkimus, tačiau jai prireiks kitų partijų paramos suformuoti valdančiąją daugumą. Premjeras kitą savaitę žada susitikti su trijų kitų daugiausiai balsų surinkusių politinių jėgų lyderiais.

Didžiausios Ispanijos profesinės sąjungos CCOO generalinis sekretorius Unai Sordo (Unajus Sordo) pareiškė, kad „visuotinių rinkimų rezultatai suteikia mums galimybę (gauti) progresyvią politinę daugumą“.

Sant Peterburge sulaikyta dešimtys prieš V. Putiną protestavusių aktyvistų

Antrajame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge apie 2 000 prieš Kremlių nusistačiusių protestuotojų trečiadienį prisidėjo prie Gegužės 1-osios demonstracijų, skanduodami šūkius prieš prezidentą Vladimirą Putiną, o policija daugiau kaip 60 jų sulaikė.

Tarp į gatves išėjusių maždaug 2 000 Kremliaus priešininkų buvo iškiliausio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno šalininkų. Tuo pat metu mieste vyko demonstracijos, kuriose dalyvavo tūkstančiai valdančiosios partijos narių, komunistų ir kitų aktyvistų.

Kremlių palaikantiems demonstrantams nebuvo trukdoma, bet policija panaudojo jėgą, vaikydama opozicijos koloną jai dar nepradėjus žygiuoti.

Sankt Peterburge buvo sulaikyta daugiau kaip 60, tarp jų miesto tarybos narys Maksimas Reznikas, nurodė opozicijos šalininkų areštus stebintis portalas „OVD-Info“.

Policija areštuotųjų skaičiaus nesutiko įvardyti.

Kremliaus priešininkai nešė autoritariško Rusijos lyderio portretus ir skandavo „Putinas – vagis!“ arba „Tai – mūsų miestas!“, prižiūrint stiprioms policijos pajėgoms.

„Jie gina banditą Putiną“, – piktinosi 70-metė Galina Oniščenko, rodydama į kalinių transporto mašinas.

Tarp sulaikytųjų buvo keletas skandavusių šūkius prieš V. Putiną.

Aktyvistai policininkams šaukė „Fašistai!“ ir „Mūsų neįbauginsit!“, pasakojo vienas naujienų agentūros AFP reporteris.

Žmogaus teisių organizacija „Atviroji Rusija“, susijusi su užsienyje gyvenančiu Kremliaus kritiku Michailu Chodorkovskiu, nurodė, kad buvo areštuoti trys jos aktyvistai.

„Šiandien ryte policija sulaikė keletą „Atvirosios Rusijos“ aktyvistų, ketinusių dalyvauti suderintose eitynėse „Laisvam Peterburgui – laisvus rinkimus!“ Nevos prospektu“, – grupė informavo naujienų agentūrą „Interfax“.

Tarp sulaikytų aktyvistų buvo „Atvirosios Rusijos“ nariai Romanas Samoilovas, Svetlana Utkina ir Pavelas Čiuprunovas.

„Sukrečiama. Ėme ir be jokių priežasčių išvaikė suderintas eitynes“, – per „Twitter“ parašė A. Navalnas.

M. Reznikas paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip penki riaušių policininkai tempia jį žeme. Vėliau deputatas buvo paleistas, bet savo sulaikymą vadino „įstatymų nepaisymo“ pavyzdžiu.

Tūkstančiai komunistų taip pat dalyvavo eitynėse sostinėje Maskvoje ir daugelyje kitų šalies miestų. Jie mojavo raudonomis vėliavomis per demonstracijas, primenančios sovietines Gegužės 1-osios eisenas.

Visoje šalyje per demonstracijas buvo sulaikyta daugiau kaip 100 žmonių, pranešė „OVD-Info“.

Pastaruosius kelerius metus Rusijoje stiprėjo visuomenės nepasitenkinimas, ypač pakurstytas prieštaringai vertinamos pensijų reformos ir blogėjančių pragyvenimo sąlygų, Vakarų šalims taikant sankcijas Maskvai už jos vaidmenį Ukrainos ir kitose krizėse.

Rusijos prezidentas taip pat prarado dalį turėto didžiulio palaikymo. Kovą V. Putinas pasirašė įstatymą, leidžiantį teismams skirti baudų arba arešto už parodytą nepagarbą valdžios tarnyboms.

Azijoje minima audringomis demonstracijomis

Tūkstančiai profesinių sąjungų narių ir aktyvistų trečiadienį mini Tarptautinę darbo dieną rengdami demonstracijas Azijos sostinėse ir reikalaudami geresnių darbo sąlygų bei daugiau teisių.

Didelė Pietų Korėjos profesinė sąjunga, vienijanti daug mažesnių, paskelbė bendrą pareiškimą su Šiaurės Korėjos darbuotojų organizacija, kad abi valstybės toliau siektų įgyvendinti įsipareigojimus, dėl kurių susitarta per kelis viršūnių susitikimus pernai.

Daug bendrų planų, dėl kurių susitarė abiejų Korėjų vadovai, įskaitant bendrus ekonominius projektus, buvo atidėti nepavykus pasiekti pažangos Pchenjano ir Vašingtono derybose dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo.

Seule demonstrantai žygiavo gatvėmis netoli miesto rotušės. Jie turėjo plakatų, smerkiančių prastėjančias darbo sąlygas ir reikalaujančių lygybės ir vienodų atlyginimų nenuolatiniams darbuotojams.

Eitynes organizavusi Korėjos profesinių sąjungų konfederacija paskelbė, kad Seule susirinko per 27 tūkst. demonstrantų, o protesto akcijos vyko taikiai; apie sužeistuosius ar susirėmimus nepranešama.

Policija kol kas nepaskelbė savo skaičiavimų, kiek žmonių išėjo į gatves. Tarptautinės darbo dienos demonstracijos taip pat vyko kituose Pietų Korėjos didmiesčiuose, įskaitant Pusaną, Gvangdžu ir Tedžoną.

Gegužės 1-ąją demonstracijos vyko ir kitose Azijos šalyse: Filipinuose, Malaizijoje, Indonezijoje, Taivane, Kambodžoje ir Mianmare. Vėliau trečiadienį protestai planuojami ir kitose pasaulio valstybėse.

Tuo metu Šri Lankoje didžiosios partijos saugumo sumetimais atšaukė tradicines Gegužės 1-osios demonstracijas. Per Velykas nugriaudėję sprogimai šalyje pareikalavo 253 žmonių gyvybių. Atsakomybę už atakas prisiėmė su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ susijusi grupuotė.

Taivane keli tūkstančiai darbuotojų surengė eitynes Taibėjaus gatvėmis, reikalaudami geresnių darbo sąlygų. Taivaniečiai nešėsi plakatus ir vėliavas bei skandavo šūkius, prašydami daugiau laisvadienių ir didesnio užmokesčio už viršvalandžius.

Oficialioji Taivano Centrinė naujienų agentūra pranešė, kad nepaisydami lietaus į demonstraciją atėjo 6 tūkst. žmonių.

Filipinuose į demonstraciją prie prezidentūros irgi susirinko keli tūkstančiai darbininkų ir aktyvistų. Jie reikalavo prezidento Rodrigo Duterte (Rodrigo Dutertės) vyriausybės padidinti minimalų atlyginimą bei nutraukti dažną praktiką, kai žmonės įmonėse įdarbinami laikinai.

Policija nurodė, kad į šį protestą susirinko apie 5 tūkst. žmonių. Jis vyko likus kiek daugiau nei savaitei iki Senato rinkimų.

Bangladešo sostinėje geresnių darbo sąlygų ir didesnių atlyginimų reikalavo šimtai drabužių fabrikų darbuotojų ir profesinių sąjungų narių.

Drabužių fabrikų darbuotojų federacijos prezidentė Nazma Akter sakė, kad šiose įmonėse dirbančios moterys taip pat reikalauja pusmečio motinystės atostogų ir apsaugos nuo lytinio priekabiavimo ir smurto darbo vietose.

Tūkstančiuose Bangladeše veikiančių drabužių fabrikų dirba milijonai žmonių, o ši industrija kasmet atneša šaliai apie 30 mlrd. JAV dolerių eksporto pajamų.

Į gatves trečiadienį išėjo ir tūkstančiai Indonezijos gyventojų. Sostinėje Džakartoje darbuotojai rinkosi reikalauti didesnių atlyginimų, geresnių darbo sąlygų.

„Reikalaujame teisių darbininkams ir jų šeimoms, – pareiškė nacionalinės profesinės sąjungos vadovas Joko Harianto (Džokas Hariantas). – Žmonės mano, kad viskas gerai, bet iš tiesų, šias teises gauti labai sunku.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Mirtis Jevrosojuzui. Mirtis kapitalizmui Salin bankininku chalujui Makronui. . Uztenka tyciotis is 85 % Prancuzijos pilieciu. I policijos terora pilieciai PRIVALO ATSAKYTI demokratiniu taikiu molotovo kokteilio sviesa. Taikus protestai PERAUGA i ginkluota pasipriesinima kapitalistu valdzios terora. Revoliucija NUGALES - liaudis NUGALES.

...

... portretas
Va ką Lietuvai ruošia 'konservai', ir padaryt tai planuoja Juozaičio su Tapkinėliu rankomis.

faktas

faktas portretas
Pasaulis privalo palaikyti sukilėlius Prancūzijoje. Makrono antidemokrėatiškas režimas pažeidžia žmogaus laisvę.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių