O. Scholzas: Paryžiaus idėja dėl platesnio Europos klubo – labai įdomi

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį pasveikino Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) iškeltą idėją sukurti platesnę politinę Europos demokratinių valstybių bendruomenę, apimančią ir Europos Sąjungai nepriklausančias šalis, pavyzdžiui, Ukrainą ir Jungtinę Karalystę.

„Noriu tiesiai šviesiai pasakyti, kad šis pasiūlymas labai įdomus“, – žurnalistams sakė O. Scholzas. Kancleris pridūrė, kad jam „labai malonu [išgirsti pasiūlymą, apie kurį kartu diskutuojame“.

E. Macronas anksčiau pirmadienį pareiškė, kad prireiks „dešimtmečių“, kol tokia kandidatė kaip Ukraina įstos į ES, todėl vertėtų prie bloko sukurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę.

„Net jeigu suteiktume jiems kandidatės statusą rytoj, – sakė jis, kalbėdamas apie Ukrainą, – visi puikiai žinome, kad leidimo jiems įstoti (į Bendriją) procesas užtruks kelerius metus, tiesą sakant, neabejotinai kelis dešimtmečius.“

Tačiau E. Macronas atkreipė dėmesį, kad Ukrainai ir kitoms narystės ES siekiančioms šalims, tokioms kaip Moldova ir Sakartvelas, reikia skubiai suteikti vietą Europos širdyje, ir paragino sukurti „Europos politinę bendruomenę“.

Vienas Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario pabaigoje tikslų buvo sužlugdyti Kijevo siekį integruotis į ES ir į NATO. Dalį Sakartvelo ir Moldovos teritorijų taip pat yra okupavusios Rusijos pajėgos.

Į Berlyną su vizitu atvykęs Prancūzijos lyderis pridūrė, kad šio klubo nare galėtų tapti ir Jungtinė Karalystė, galutinai pasitraukusi iš ES 2020 metais.

„Jungtinė Karalystė nusprendė palikti mūsų Europos Sąjungą, bet ji gali turėti vietą šioje politinėje bendrijoje“, – sakė E. Macronas.

Visai prieš E. Macrono kalbą Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) tviteryje parašė, kad ES vykdomoji institucija savo „nuomonę“ dėl Ukrainos narystės pateiks birželį.

Savo kalboje, kur pasisakė už ES sutarties pakeitimus siekiant toliau stiprinti ES federalinę integraciją, E. Macronas pareiškė, jog blokas, „atsižvelgiant į jo integracijos lygį ir ambicijas“, negali būti vienintelė Europos organizacinė institucija.

„Mūsų istorinė pareiga... sukurti tai, ką šiandien norėčiau apibūdinti kaip Europos politinę bendruomenę“, – kalbėjo Prancūzijos vadovas.

„Ši nauja Europos organizacija leistų demokratinėms Europos valstybėms... rasti naują erdvę politiniam bendradarbiavimui, saugumui, bendradarbiavimui energetikos, transporto, investicijų, infrastruktūros, žmonių judėjimo srityse“,  – nurodė E. Macronas.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeEuropos klubasOlafas ScholzasEmmanuelis Macronas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių