Quantcast

Norvegija dėl karo Ukrainoje siekia padidinti gynybos išlaidas

NATO narės Norvegijos vyriausybė ketvirtadienį pasiūlė beveik 10 proc. padidinti kitų metų gynybos biudžetą kaimyninės Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje.

Skandinavijos šalis, turinti 198 km sieną su Rusija Arktyje, planuoja papildomus išteklius panaudoti karinės žvalgybos tarnyboms stiprinti, šaudmenų atsargoms papildyti ir nacionalinei gvardijai stiprinti.

2023 metų biudžeto projekte centro kairiųjų vyriausybė pasiūlė išleisti 75,8 mlrd. Norvegijos kronų (7,3 mlrd. eurų), tai yra 6,8 mlrd. kronų (0,7 mlrd. eurų) daugiau nei 2022 metais.

„Rusijos agresyvus karas prieš Ukrainą kelia grėsmę Norvegijos ir Europos saugumui“, – pareiškime teigė gynybos ministras Bjornas Arildas Gramas.

„Karas jau turėjo didelių politinių, ekonominių ir humanitarinių pasekmių saugumui“, – pridūrė B. A. Gramas.

Dalis papildomų lėšų taip pat bus panaudota Ukrainai dovanotai įrangai pakeisti ir 2023 metais skirsimai papildomai paramai.

Norvegija iki šiol suteikė Kyjivui 22 haubicas, prieštankinių ginklų ir priešlėktuvinių raketų, lengvųjų šarvuočių ir asmeninės įrangos.

Kadangi vyriausybė parlamente turi tik mažumą, jai reikia kitų partijų paramos, kad galėtų patvirtinti savo biudžetą, todėl jis gali būti keičiamas.

 


Šiame straipsnyje: NorvegijaBjornas Arildas Gramasgynybos išlaidoskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių