A. Navalno gynėjai apskundė jam šmeižto byloje paskelbtą nuosprendį

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno gynėjai apskundė nuosprendį, paskelbtą jam byloje dėl Antrojo pasaulinio karo veterano apšmeižimo, naujienų agentūrą „Interfax“ informavo Maskvos Babuškino teismo spaudos tarnyba.

„Pateiktas advokato [Vadimo] Kobzevo apeliacinis skundas dėl Navalno baudžiamosios bylos“, – sakoma pranešime.

Jame nurodoma, kad apeliacijos svarstymo data bus paskirta vėliau.

Teisėja Vera Akimova vasario 20 dieną nusprendė, kad A. Navalnas kaltas dėl šmeižto prieš vieną karo veteraną. A. Navalnas šį 94 metų vyrą ir keletą kitų žmonių savo „Twitter“ žinutėje pavadino „išdavikais“, kai jie pasirodė viename prokremliškame Konstitucijos pataisas reklamuojančiame vaizdo klipe.

V. Akimova įpareigojo A. Navalną sumokėti 850 tūkst. rublių (9,5 tūkst. eurų) baudą.

Tyrimų komitetas, tiriantis sunkius nusikaltimus, pernai birželį iškėlė A. Navalnui bylą dėl veterano Ignato Artemenkos „garbės ir orumo įžeidimo“.

Tąsyk Tyrimų komitetas nurodė, kad minėtas veteranas viename reklaminiame vaizdo klipe pasisakė už pernai vasarą priimtas konstitucijos pataisas, atveriančias kelią prezidentui Vladimirui Putinui likti valstybės vadovo poste iki 2036 metų.

A. Navalnas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pavadino tą veteraną ir kitus klipe matomus asmenis „šalies gėda“, „žmonėmis, neturinčiais sąžinės“ ir „išdavikais“.

Opozicionierius savo kaltės nepripažįsta ir tvirtina, kad jo baudžiamasis persekiojimas yra politiškai motyvuotas.

2014 metais Maskvos teismas pripažino A. Navalną kaltu dėl sukčiavimo ir kosmetikos kompanijos „Yves Rocher“ lėšų grobstymo. Opozicionieriui buvo skirta pusketvirtų metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

Po A. Navalno apnuodijimo pernai vasarą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ Rusijos federalinė bausmių vykdymo tarnyba (FSIN) apkaltino jį pažeidus 2014-aisiais paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, nes būdamas Vokietijoje, kur gydėsi dėl to apnuodijimo, jis neatvykdavo dukart per mėnesį užsiregistruoti tarnyboje.

Kremliaus kritikas buvo sulaikytas sausio 17 dieną vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, o šis žingsnis daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas, per kurias saugumo pajėgos sulaikė daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Dėl šio griežto protestų malšinimo policija buvo kaltinama įgaliojimų viršijimu ir nereikalingu smurtu.

Praėjusį mėnesį Maskvos teismas 2014-aisiais A. Navalnui paskirtą lygtinę bausmę pakeitė realia įkalinimo bausme ir nurodė įkalinti jį dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams. Kiek vėliau bausmė buvo sutrumpinta šešiomis savaitėmis, atsižvelgus į jo namų arešto sąlygomis praleistą laiką.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių