NATO Rusijos branduolinę retoriką vadina pavojinga ir neatsakinga

NATO aljansas sekmadienį pasmerkė Rusijos pranešimą, kad ji dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje, kaip „pavojingą ir neatsakingą“.

Tačiau Aljanso atstovė spaudai Oana Lungescu (Oana Lungesku) sakė, kad Vakarų sąjungininkės kol kas „nepastebėjo jokių Rusijos branduolinės politikos pokyčių, kurie paskatintų mus koreguoti savo poziciją“.

Ukraina paprašė sušaukti skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Rusijos pranešimo, kad ji dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

Pernai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, o dalis jos karių kirto sieną per jos sąjungininkę Baltarusiją. Kyjivas šį žingsnį vertina kaip „branduolinį šantažą“.

Prezidentas Vladimiras Putinas priešinasi, lygindamas šį žingsnį su tuo, kad Jungtinės Valstijos dalį savo branduolinio arsenalo laiko savo sąjungininkių Europoje teritorijoje.

Rusijos branduolinė retorika yra pavojinga ir neatsakinga. 

Tačiau NATO kartu su Vokietija atmetė šią analogiją.

„Rusijos branduolinė retorika yra pavojinga ir neatsakinga. NATO yra budri ir mes atidžiai stebime situaciją“, – sakė O. Lungescu.

„Rusijos nuoroda į NATO dalijimąsi branduolinėmis pajėgomis yra visiškai klaidinanti. NATO sąjungininkės veikia visiškai laikydamosi savo tarptautinių įsipareigojimų“, – tęsė ji.

„Rusija nuolat pažeidinėja savo ginklų kontrolės įsipareigojimus, o pastaruoju metu sustabdė savo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje“, – pridūrė ji.

Praėjusį mėnesį V. Putinas pareiškė, kad Rusija stabdo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje – paskutiniame likusiame branduolinės ginkluotės kontrolės pakte su JAV.

„Rusija turi vėl laikytis reikalavimų ir elgtis sąžiningai“, – sakė NATO atstovė spaudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Keista

Keista portretas
Kazin kodel tu maskoliu taip niekas nemegsta? Lyg ir grazesni uz pacia baisiausia bezdzione, lyg ir smirdi maziau nei purvinas seskas...

>skiep

>skiep portretas
Taip vargdenieli ir nedasiskiepinai.Prisikarksesi kad SAULEKAICIAI ims tave skiepyt,SONCEPIOKAI,pradziai.

skiep

skiep portretas
rusai prisikarkses ir gaus ta branduolini smugi patys pirmi,jei taip nori.
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių