Moteris patyrė košmarą: keleivės statusą oro uoste tikrino aštuonias valandas

  • Teksto dydis:

Į nepavydėtiną situaciją pateko Europos Sąjungos pilietė, kuri po atvykimo į Londoną buvo sulaikyta visai dienai, kol pasienio pareigūnai tikrino jos teisę būti šalyje.

Kaip pranešė „The Guardian“, 23 metų prancūzė Tessa Stines buvo sulaikyta Gatwicko oro uoste. Moteris yra pateikusi paraišką pagal „EU Settlement Scheme“ (EUSS), tačiau atsakymo dar nėra gavusi.

Nepaisant to, ji tvirtino turinti teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje – tai anksčiau garantavo šalies vidaus reikalų ministerija.

Tačiau kol pasieniečiai tai aiškinosi, ji oro uosto sulaikymo patalpose buvo priversta laukti net 8 valandas. Pasak prancūzės, kartu su ja ten buvo uždarytos ispanė ir Afganistano pilietė.

„Mes visos patyrėme didžiulį stresą, kol buvome laikomos tame kambaryje.

Apsikeičiau kontaktais su ispane, vėliau jos instagrame pamačiau, jog ji buvo priversta palikti JK“, – pasakojo Tessa Stines.

Vis dėl to moteris buvo neteisi – po ilgo tikrinimo paaiškėjo, jog atsakymas į jos paraišką jau gautas: prašymas atmestas, bet kandidatė tai praleido.

Vėliau išsiaiškinta, kad neigiamas atsakymas atkeliavo į moters elektroninio pašto šlamšto katalogą ir gavėja jo nepastebėjo.

Komentuojant šią situaciją ministerija nurodė, jog patikrinimas užtruko dėl to, kad dar nebuvo pasibaigęs terminas, per kurį prancūzė galėjo apeliuoti sprendimą.

„Asmuo, kuris nebuvo JK rezidentu iki 2020 metų gruodžio 31 dienos ir pateikia EUSS paraišką automatiškai negauna statuso garantuojamos teisės atvykti į šalį ir privalo atitikti visus reikalavimus, taikomus atvykstantiems studijuoti ar dirbti“, – sakoma ministerijos atstovo spaudai atsakyme.

ES piliečiams, kurie yra pateikę paraiškas, bet dar negavo atsakymo, kliūčių atvykti neturėtų kilti, nebent viešnagės užsienyje metu jų paraiška atmetama.

Šiuo metu neišnagrinėtų paraiškų dar yra apie 450 tūkst., iš jų apie 20 tūkst. yra Lietuvos piliečių prašymai.

Pirminis šaltinis: https://www.anglija.today/imigracija/keleives-statusa-oro-uoste-tikrino-8-valandas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių