Mirė Italijos eksprezidentas G. Napolitano

  • Teksto dydis:

Italijos politikai penktadienį pagerbė buvusio šalies prezidento Giorgio Napolitano (Džordžo Napolitano), kuris mirė būdamas 98 metų, atminimą.

Žinomas dėl savo nuosaikumo ir valstybingumo, G. Napolitano buvo laikomas stabilumo garantu nuolatinių neramumų Italijos politikoje metu.

Buvęs komunistų partijos lyderis 2006–2015 metų laikotarpiu ėjo valstybės vadovo pareigas keliose vyriausybėse.

Jo šeimai gilią užuojautą pareiškė Italijos ministrė pirmininkė Georgia Meloni (Džordža Meloni), o dabartinis šalies prezidentas Sergio Mattarella (Serdžas Matarela) sakė, kad G. Napolitano vadovavo svarbiems mūšiams už socialinį vystymąsi, taiką ir pažangą Italijoje ir Europoje.

Popiežius Pranciškus telegramoje velionio našlei išreiškė pagarbą žmogui, kuris, pasak jo, karjerą paskyrė savo šalies vienybės ir harmonijos išsaugojimui.

G. Napolitano gimė 1925 metais valdant diktatoriui Benito Mussolini (Benitui Musoliniui), būdamas 17 metų įstojo į pasipriešinimo naciams ir fašistams komunistų grupę, 1945 metais tapo partijos nariu, o 1953-iaisiais buvo išrinktas į parlamentą.

Iširus komunistų partijai, su kairiųjų demokratų partija jis iškilo į Italijos politikos viršūnę. 2006 metais G. Napolitano buvo išrinktas prezidentu ir ėjo valstybės vadovo pareigas nuolatinio politinio nestabilumo laikotarpiu.

Nepaisant to, kad po pirmosios kadencijos 2013 metais jis planavo pasitraukti, nesėkmingi parlamento rinkimai privertė G. Napolitano grįžti į postą, kol 2015 metais jis atsistatydino.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių