Minske daugiau kaip 130 medikų protestuoja prieš smurtą

Daugiau kaip 130 medicinos darbuotojų baltais chalatais trečiadienį susirinko prie Minsko medicinos universiteto protestuoti prieš smurtą, pranešė žiniasklaida.

Portalas tut.by informavo, kad susirinkusieji rankose laiko plakatus su užrašais „Medikai prieš smurtą“ ir „Sustabdykite smurtą“.

Kaip pranešama, pas susirinkusiuosius išėjo sveikatos apsaugos ministras Uladzimiras Karanikas. Jis pasiūlė jiems susirinkti universiteto aktų salėje, bet medikai liko stovėti šalia Dzeržinskio prospekto.

Protestuojantys medikai ploja, jiems signalizuoja pro šalį važiuojantys automobiliai.

Gydytojai sako, kad jie susirinko spontaniškai, norėdami parodyti, kad „mes esame kartu“. Jie pažymi, kad yra prieš smurtą ir už taiką bei savitarpio pagalbą.

Tuo metu ministras U. Karanikas vadina šią akciją surežisuota.

„Skaudu suprasti, kad mūsų kolegos yra naudojami kuriant paveikslėlį ir provokuojant vidaus reikalų įstaigų atstovų jėgos atsaką“, – sakė ministras, cituojamas Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnybos oficialiame „Telegram“ kanale.

„Tikriausiai nemaža dalis dalyvių iš tikrųjų atvyko su gerais ketinimais, tačiau bent keli provokatoriai tarp jūsų, deja, gali išprovokuoti ryžtingą teisėsaugos institucijų atstovų atsaką“, – sakė ministras.

U. Karanikas ragino spręsti visus klausimus derybų keliu.

Protestai tęsiasi

Kiek vėliau tut.by pranešė, kad Minsko centre esančioje Pergalės aikštėje vyksta spontaniška akcija: ten susirinkusios baltais rūbais apsirengusios moterys dainuoja lopšinę.

Anksčiau trečiadienį maždaug pustrečio šimto baltai apsirengusių moterų su gėlėmis Minske šalia Komarovsko turgavietės susikibo į gyvąją grandinę.

Jos protestavo prieš suklastotus prezidento rinkimus ir jėgos panaudojimą prieš protestuotojus, nesutinkančius su oficialiais balsavimo rezultatais.      

„Liaukitės mus mušę! Tiesiog norime, kad būtų sąžiningai suskaičiuoti balsai, – sakė viena iš akcijos dalyvių. – Atėjome tuščiomis rankomis, be ginklų – kaip ir kiti taikūs protestuotojai. Smurtą naudoja tik viena pusė.“  

Tuo metu įvairiuose Minsko rajonuose trečiadienio vakarą renkasi protestuotojų grupės.

Portalo tut.by duomenimis, Minske prie metropoliteno stoties „Puškinskaja“ susirinko apie 700 žmonių. Ten atvažiavo omonininkų autobusas.

Prie kelių metropoliteno stočių protestuotojai rikiuojasi į gyvąsias grandines, daugelis žmonių atėjo su gėlėmis. Nepriklausomybės prospektu periodiškai praeina protestuotojų grupės.

Vietose, kur ankstesnėmis dienomis vyko protestai, pozicijas užėmė saugumo pajėgos ir milicija.

Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai lojalūs režimo pareigūnai pirmadienį paskelbė, esą jis rinkimuose surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai. Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti, šalyje tris naktis vyko protesto akcijos. Opozicijos kandidatė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja antradienį iš Baltarusijos atvyko į Lietuvą.

Per šias demonstracijas vyko įnirtingų protestuotojų susirėmimų su saugumo pajėgomis.

Protestuotojai Minsko centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija prieš juos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir kurtinamąsias granatas.

Naktį į antradienį vykusio protesto metu žuvo vienas žmogus.

Rugpjūčio 10–12 dienomis buvo sulaikyta daugiau kaip 6 tūkst. žmonių, daugiau kaip 250 sužeistųjų yra ligoninėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Fufaike

Fufaike portretas
tulpes issitrauk by.rka is burnos kai komentuoji,nieko neina suprasti...

???

??? portretas
Tai taip išeina, kad Minsko medikai eina su Lukošenka, jei per visą Minską tik 130, čia kažkas ne taip.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių