Minskas: Baltarusija neatsisakys planų statyti atominę elektrinę

Įvykus avarijoms atominėse jėgainėse Japonijoje, Baltarusijos pirmasis vicepremjeras Vladimiras Semaška pareiškė, kad nesikeičia Minsko planai statyti atominę elektrinę.

"Saugumo klausimams mes skirsime itin didelį dėmesį", - pareiškė V.Semaška žurnalistams pirmadienį.

Jis pabrėžė, kad vienas reikalavimų pasirenkant aukštelę jėgainės statybai yra teritorijos seismingumas.

"Mes apskaičiavome projektą, turėdami omenyje ne mažiau kaip 8 balų seisminį atsparumą", - sakė V.Semaška, pažymėdamas, kad "tokių zonų Baltarusijoje nėra".

"Kai mes rinkomės jėgainės tipą, žiūrėjome, kad ji būtų labai saugi", - pažymėjo pirmasis vicepremjeras.

Jis priminė, kad Baltarusija pasirinko Rusijos variantą, "kur atsižvelgta į visus nenumatytus momentus".

V.Semaška taip pat pridūrė, kad šio tipo jėgainė "turi aktyvias ir pasyvias gaudykles".

Be to, pažymėjo pirmasis vicepremjeras, projekto techniniuose ir ekonominiuose dokumentuose "yra labai atsakingas ir svarbus skyrius, susijęs su atominės elektrinės poveikiu aplinkai".

Šiuo klausimu, pabrėžė V.Semaška, "buvo atlikta šio projekto ekspertizė Baltarusijoje, gretimose šalyse, mes atsižvelgėme į visas pastabas".

Pirmasis vicepremjeras pareiškė, kad Baltarusija tikisi pasirašyti susitarimą su Rusija dėl atominės elektrinės statybos kovo 15 dieną Minske.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidma

vidma portretas
patinka man Batka kaip pasake taip ir opadarys o mes juk i ES istojom nu bl kam mums ta elektrine ..... saibu yra ,europa duos . nesvarbu kad musu proanukiai dar ja atidavines dedem ........ bl dar reiketu kokiom konsultacijom arba rinkimams islest saibu nu kokis desimt limonu ......

as

as portretas
kategoriskai pries. Reikia protestuoti

Antanas

Antanas portretas
Labai būtų keista ir pikta, jeigu kuri nors Europos Sąjungos šalis, imtų elektros energiją iš šių nesaugių elektrinių. Jeigu stojant į ES mūsų Ignalinos atominė elektrinė buvo pripažinta, nesaugia ir uždaryta. O dabar su tokiais pat reaktoriais statomos dvi elektrinės ir dar nesilaikant tarptautinių standartų. Ir Rusija ketina eksportuoti elektros energiją Į ES šalis. Tokiai šaliai ES mažų mažiausiai turėtų taikyti ekonomines sankcijas, panašiai, kaip Lietuvai, jeigu būtų neuždarius Ignalinos atominės elektrinės. O elektros energiją pasistatę, tegul deda kur nori, nors ir Baltijos jūra veda į Rusiją. Manau, kad ES šalims turi būti taikomi vienodi standartai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių