Quantcast

Maskvos teismas pripažino teisėtu apkaltinamąjį nuosprendį A. Navalnui dėl šmeižto

Maskvos teismas ketvirtadienį atmetė apeliacinį skundą dėl opozicionieriui Aleksejui Navalnui paskelbto nuosprendžio baudžiamojoje byloje dėl Antrojo pasaulinio karo veterano apšmeižimo.

„Taikos teisėjo nuosprendį... – palikti nepakeistą, apeliacinį skundą – nepatenkinti“, – paskelbė Maskvos Babuškino rajono teismo teisėja Natalija Kuryševa.  

„Skųsime kasacine tvarka“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatas Vadimas Kobzevas, kai buvo paskelbta nutartis.

A. Navalnas ir jo advokatai prašė panaikinti apkaltinamąjį nuosprendį ir jį išteisinti, nes, jų nuomone, per teismo procesą pirmos instancijos teisme buvo nekart pažeista teisė į gynybą. Jie taip pat tvirtino, kad opozicionieriaus žodžiuose nebuvo nusikaltimo požymių pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl šmeižto.   

Prokurorė savo ruožtu nesutiko su A. Navalno advokatų apeliaciniuose skunduose išdėstytais argumentais ir tvirtino, jog nemato pagrindo panaikinti nuosprendį. 

A. Navalnas teismo posėdyje dalyvavo vaizdo ryšiu. Per procesą Kremliaus kritikas tvirtino, kad byloje – daugybė pažeidimų. 

„Visa ši byla – suklastota, kaip ir veterano [Ignato] Artiomenkos parašai“, – sakė jis. 

Į teismo salę palaikyti A. Navalno buvo įleista jo žmona Julija. Dalyvauti posėdyje taip pat buvo leista kelioms dešimtims žiniasklaidos atstovų.  

Teisėja Vera Akimova vasario 20 dieną nusprendė, kad A. Navalnas kaltas dėl šmeižto prieš vieną karo veteraną. A. Navalnas šį 94 metų vyrą ir keletą kitų žmonių savo „Twitter“ žinutėje pavadino „išdavikais“, kai jie pasirodė viename prokremliškame Konstitucijos pataisas reklamuojančiame vaizdo klipe.

V. Akimova įpareigojo A. Navalną sumokėti 850 tūkst. rublių (9,5 tūkst. eurų) baudą.

Tyrimų komitetas, tiriantis sunkius nusikaltimus, pernai birželį iškėlė A. Navalnui bylą dėl veterano Ignato Artiomenkos „garbės ir orumo įžeidimo“.

Tąsyk Tyrimų komitetas nurodė, kad minėtas veteranas viename reklaminiame vaizdo klipe pasisakė už pernai vasarą priimtas konstitucijos pataisas, atveriančias kelią prezidentui Vladimirui Putinui likti valstybės vadovo poste iki 2036 metų.

A. Navalnas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pavadino tą veteraną ir kitus klipe matomus asmenis „šalies gėda“, „žmonėmis, neturinčiais sąžinės“ ir „išdavikais“.

Opozicionierius savo kaltės nepripažįsta ir tvirtina, kad jo baudžiamasis persekiojimas yra politiškai motyvuotas.

2014 metais Maskvos teismas pripažino A. Navalną kaltu dėl sukčiavimo ir kosmetikos kompanijos „Yves Rocher“ lėšų grobstymo. Opozicionieriui buvo skirta pusketvirtų metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

Po A. Navalno apnuodijimo pernai vasarą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ Rusijos federalinė bausmių vykdymo tarnyba (FSIN) apkaltino jį pažeidus 2014-aisiais paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, nes būdamas Vokietijoje, kur gydėsi dėl to apnuodijimo, jis neatvykdavo dukart per mėnesį užsiregistruoti tarnyboje.

Kremliaus kritikas buvo sulaikytas sausio 17 dieną vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, o šis žingsnis daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas, per kurias saugumo pajėgos sulaikė daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Dėl šio griežto protestų malšinimo policija buvo kaltinama įgaliojimų viršijimu ir nereikalingu smurtu.

Vasarį Maskvos teismas 2014-aisiais A. Navalnui paskirtą lygtinę bausmę pakeitė realia įkalinimo bausme ir nurodė įkalinti jį dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams. Kiek vėliau bausmė buvo sutrumpinta šešiomis savaitėmis, atsižvelgus į jo namų arešto sąlygomis praleistą laiką.

Šiuo metu A. Navalnas atlieka bausmę Vladimiro srityje esančioje Pokrovo pataisos kolonijoje, maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių