Maskvos teismas pripažino A. Navalno politines organizacijas ekstremistinėmis

Maskvos teismas trečiadienį įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno vadovaujamas politines organizacijas pripažino ekstremistinėmis, uždraudė jų veiklą, o jų personalui dabar gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

„Buvo nustatyta, kad šios organizacijos ne tik skleidžia informaciją, kuri kursto neapykantą ir priešiškumą valdžios pareigūnams, bet ir atlieka ekstremistinius veiksmus“, – šalia teismo sakė prokurorų atstovas Aleksejus Žafiarovas.

Po 12 valandų trukusio teismo posėdžio išplatintame Maskvos miesto teismo pranešime sakoma, kad A. Navalno regioninių biurų tinklas ir kovos su korupcija organizacija yra uždraudžiami, o draudimas įsigalioja nedelsiant.

A. Navalno Kovos su korupcija fondas (FBK) pastaraisiais metais spaudė Kremlių savo tyrimais apie plataus masto korupciją tarp politikos elito. Šie tyrimai dažnai įkvėpdavo masinius protestus.

Tuo tarpu jo regioninių biurų tinklas ragino rinkėjus balsuoti už tuos kandidatus savo regione, kurie turi didžiausias galimybes laimėti rinkimuose prieš Kremliui palankius kandidatus.

A. Navalno organizacijos advokatai teigia skųsiantys tokį teismo sprendimą, o pats A. Navalnas pareiškė, kad „mes neatsitrauksime nuo savo tikslų ir idealų. Tai yra mūsų šalis, kitos mes neturime.“

Žada tęsti kovą su korupcija

Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurtas Kovos su korupcija fondas (FBK) ketvirtadienį pažadėjo tęsti kovą, Maskvos teismui paskelbus jį ekstremistine organizacija ir nurodžius nutraukti veiklą.

„Mes pabudome, destruktyviais tikslais nusišypsojome ir, suvokdami grėsmę visuomenei, tęsiame kovą su korupcija!“ – parašė FBK savo „Twitter“ paskyroje po vėlai vakare Maskvos teismo paskelbtos nutarties.

A. Navalno bendražygiai socialiniuose tinkluose atmetė Maskvos teismo sprendimą ir paskelbė, jog tęs darbą.

„Atsibudau būdamas ekstremistu, sėdau dirbti. Skirtumo nejaučiu“, – tviteryje rašė A. Navalno padėjėjas, FBK tyrėjas Georgijus Alburovas.

„Šiandien pasakiau žmonai, kad dabar esu ekstremistas ir galiu blogai elgtis“, – tviteryje parašė FBK vadovas Ivanas Ždanovas.

Ekstremistinėmis pripažintų organizacijų darbuotojams gali grėsti įkalinimas.   

2017 metais Rusija pripažino ekstremistine Jehovos liudytojų religinę grupę. Daugeliui šio JAV užgimusio krikščioniško judėjimo sekėjų buvo iškeltos baudžiamosios bylos, dešimtys jų buvo pasiųsti už grotų.

Birželio pradžioje Rusijos įstatymų leidėjai priėmė įstatymą, draudžiantį kandidatuoti rinkimuose „ekstremistinių“ organizacijų lyderiams, rėmėjams bei eiliniams nariams.

Kritikai šį įstatymą pasmerkė kaip dar vieną valdžios žingsnį, kuriuo siekiama nutildyti Rusijos opoziciją prieš rugsėjį vyksiančius parlamento žemųjų rūmų – Valstybės Dūmos – rinkimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

pilietis

pilietis portretas
Na , jau tokia ten valdžia. Prezidentas diktatorius, korumpuotas žudikas, parlamentas kišeninis, bijantis prarasti savo kėdes... TAD ir vyksta kova :gėris prieš blogį, kur gėris pralaimi. Bet kodėl priskaičius šią , išaiškinusią tiek daug korupcijos atvejų pas diktatorių, neteisėta [ ir žiauriau įvardinta ], o kai kurių gerai dirbančių kriminalistų,policijos - ne ? Jie irgi aiškina tą patį, nusikaltimus. Juos remia korumpuota valdžia [ jie rėmėjus taip pat skaito...]... Štai ir suprask,?

ochranka

ochranka portretas
Nu negalima gi huilo dvaru ir jo pridarytu benkartu viesinti,gali gi vatnykai imti ir pradeti pavydeti,gali vel atsirasti naujas leninas ir is naujuju rusu vel viska atimti.

:)

:) portretas
Tai kad jis už Krymą rusišką...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių