Maskva: JAV kalbos apie Rusijos planą sufabrikuoti pretekstą pulti Ukrainą yra „kliedesys“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pavadino „kliedesiais“ JAV Valstybės departamento pareiškimus, esą Rusija planuoja sufabrikuoti vaizdo įrašą ir panaudoti jį kaip pretekstą užpulti Ukrainą.

„Na, aš nežinau. Tokio pobūdžio prasimanymų, o jų kasdien vis daugėja, absurdiškumas akivaizdus bet kuriam nors kiek patirties turinčiam politologui“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas, kurio žodžiai cituojami „Ren TV“ portale.

Kremlius savo ruožtu penktadienį pareiškė, kad Vašingtonu negalima pasitikėti, reaguodamas į amerikiečių pareigūnų pareiškimus, jog esama įrodymų, kad Maskva planuoja per operaciją įrašyti netikros ukrainiečių atakos prieš rusus inscenizaciją.

„Rekomenduočiau niekuo netikėti, ypač Valstybės departamentu, kai kalbama apie šiuos klausimus“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pentagonas ketvirtadienį patvirtino turintis duomenų, rodančių, kad Rusija planuoja inscenizuoti ukrainiečių pajėgų išpuolį, siekdama įgyti pretekstą įsiveržti į Ukrainą.

„Tikrai turime informacijos, kad rusai tikriausi norės sufabrikuoti pretekstą invazijai“, – žurnalistams sakė Pentagono atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis).

„Manome, kad Rusija sukurs labai vaizdų propagandinį vaizdo įrašą, kuriame bus lavonų ir aktorių, vaizduosiančių gedėtojus, taip pat sugriovimų vaizdų“, kurie galėtų pateisinti puolimą prieš Ukrainą, pridūrė jis.

Apie šį planą anksčiau ketvirtadienį pranešė pranešė dienraštis „The New York Times“, remdamasis neįvardytais aukšto rango JAV administracijos pareigūnais.

„Planas, kurį JAV tikisi sužlugdyti jį paviešindamos, apima suklastotos ukrainiečių kariuomenės atakos arba Rusijos teritorijoje, arba prieš rusakalbius Rytų Ukrainoje, surengimą ir nufilmavimą“, – sakoma pranešime.

Pasak JAV pareigūnų, šiuo vaizdo įrašu Rusija remsis, kad apkaltintų Ukrainą „genocidu“ ir pateisintų savo karinį įsiveržimą į kaimyninę šalį.

„The New York Times“ šaltiniai sakė „nepaskelbsiantys jokių Rusijos plano tiesioginių įrodymų“ ir neatskleis „kaip jie apie tai sužinojo, kad nesukeltų pavojaus savo šaltiniams ir metodams“, nurodė leidinys.

„Tačiau pastaroji Rusijos dezinformacijos kampanija, sutelkta į melagingus kaltinimus genocidu ir pastarojo meto politiniai veiksmai Rusijos parlamente, siekiant pripažinti separatistines vyriausybes Ukrainoje, suteikia patikimumo šiems žvalgybos duomenims“, – pridūrė laikraštis.

Šaltiniai sakė, kad į šį vaizdo įrašą turi patekti žuvusieji per sprogimą, neva ukrainietiška karinė įranga, Turkijos gamybos bepilotės skraidyklės ir aktoriai, vaidinantys žuvusiųjų gedinčius rusakalbius.

„Pagrindiniai žvalgybos duomenys buvo išslaptinti, tikintis sužlugdyti šį planą ir įtikinti [JAV] sąjungininkus ir jų vyriausybes Rusijos planų rimtumu“, – sakoma pranešime.

Anot „The New York Times“, JAV žvalgybos bendruomenės vadovė Avril Haines (Avril Hains) ir kiti aukšto rango administracijos pareigūnai ketvirtadienį informavo apie šią medžiagą Kongreso narius, taip pat pasidalijo ja su sąjungininkais, įskaitant Jungtinę Karalystę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rusai

Rusai portretas
Kremliaus nacionalinis bruožas- polinkis meluoti. Seniai niekas nebetiki kremlinių pezalais, na išskyrus moskovijos gyventojus, užzombintus propaganda.

Arklys pakėlė uodegą

Arklys pakėlė uodegą portretas
ir iškrito mėšlo gabalas .

o

o portretas
/kepure dega/ netiek rusams kaip lgbt ispindejusiai vakaru politgegemonijai agresyviai trokstanciu svetimu zemiu bet uzsimerkianciu pries kinu galia kuria deja patys ir isaugino savo perdetu gobsumu o pentagone tunantys sionsatanistai to nenori pripazint ar juos neinformuoja mosad kuriam azija kelia gresme tik ne rusams ===
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių