A. Lukašenka siūlo Minske surengti Rusijos ir Ukrainos derybas

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pasiūlė Rusijos ir Ukrainos atstovams susitikti derybų Minske, Kremliui pradėjus didelio masto puolimą prieš kaimyninę valstybę.

„Mes slavai, trys slaviškos tautos. Susėskime ir išspręskime savo likimą kartą ir visiems laikams. Koks pagrindas? Aš [Ukrainos prezidento Volodymyro] Zelenskio vietoje įsikibčiau to. [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas pareiškė (ir šaunuolis, per pokalbį pagyriau jį už tai): „Mes – ne okupantai, mes neketiname okupuoti Ukrainos“, – kalbėjo A. Lukašenka per operatyvinį pasitarimą Minske. Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

A. Lukašenka pasiūlė tokias derybas surengti Baltarusijos sostinėje.

„Ko dar reikia? Tai pagrindas deryboms. Jis (V. Putinas) iš tiesų nesirengia okupuoti. Kam reikia tokio galvos skausmo. Niekas nesiruošia ten steigti savo pajėgų ar vyriausybių. Tai juk pagrindas deryboms. Remdamiesi šiuo pagrindu parenkime darbotvarkę ir sprendimus“, – kalbėjo jis.   

A. Lukašenka išreiškė įsitikinimą, kad derybos yra vienintelis būdas eskalacijai sustabdyti.

Baltarusijos autoritarinis lyderis  ketvirtadienį pranešė, kad jo šalies kariuomenė nedalyvauja Rusijos puolime prieš Ukrainą, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos šioje operacijoje nedalyvauja“, – sakė A. Lukašenka, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas.

Mūsų ginkluotosios pajėgos šioje operacijoje nedalyvauja.

Maskva pastarosiomis savaitėmis Baltarusijos teritorijoje sutelkė dešimtis tūkstančių karių, dalyvavusių bendrose pratybose.

A. Lukašenka po susitikimo su kariuomenės vadais sakė, kad V. Putinas per pokalbį telefonu informavo jį apie padėties „raidą“. 

Pasak A. Lukašenkos, Rusijos vadovas sakė jam, kad operacijos „tikslas“ – „sustabdyti žmonių Donecko ir Luhansko respublikose genocidą“.

A. Lukašenka taip pat nurodė, kad rusų kariai po pratybų pasiliko Baltarusijoje jo iniciatyva.

„Kad nebūtų insinuacijų: per vėliausią susitikimą Maskvoje aš pats pasiūliau V. Putinui palikti tam tikrą skaičių Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų karių mūsų Baltarusijos pietuose“, – sakė autoritarinis lyderis per pasitarimą su kariuomenės vadais. Jį cituoja prezidentūrai artimas platformos „Telegram“ kanalas „Pul Pervogo“.

„Kodėl? Man ne gėda tai pasakyti: esant tokiai situacijai nebuvome pasirengę pridengti pietų krypties, nes ukrainiečių padaliniai – kariniai, ne pasieniečių, pajudėjo sienos link ir pradėjo ten manevrus. Mes tai matėme, tačiau ten niekada nebuvo mūsų pajėgų. Dėl to pasiūliau ten, prie pietinių sienų, palikti tam tikrą nedidelį skaičių (rusų karių), kol juos pakeis mūsų ginkluotosios pajėgos“, – kalbėjo A. Lukašenka.

V. Putinas anksti ketvirtadienį pradėjo aviacijos ir sausumos pajėgų puolimą, per televiziją netikėtai paskelbęs, kad pradeda karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.


Šiame straipsnyje: Aliaksandras LukašenkaderybosUkrainaRusijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių