A. Lukašenka ragina Tarptautinės ledo ritulio federacijos vadovą neperkelti čempionato

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį paragino Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) vadovą nepasiduoti didėjančiam spaudimui perkelti šiemetinį pasaulio čempionatą.

IIHF prezidentas Rene Faselis atvyko vizito į Minską, Baltarusijos valdžios kritikams ir Europos Sąjungos šalims raginant perkelti čempionatą iš Baltarusijos dėl šioje šalyje naudojamų griežtų priemonių prieš politinius oponentus.

„Jei Tarptautinė ledo ritulio federacija sugebės atlaikyti šį neteisingą spaudimą, tuomet mes surengsime pasaulio čempionatą“, – R. Faseliui pasakė A. Lukašenka.

„Dabar viskas priklauso nuo jūsų“, – sakė jis.

Šiemetinis ledo ritulio pasaulio čempionatas gegužės ir birželio mėnesiais turi vykti Baltarusijoje ir Latvijoje. Tačiau Baltarusiją iki šiol krečia masiniai protestai ir politiniai neramumai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Milicija brutaliomis priemonėmis slopina protestus.

A. Lukašenka, kuris buvo nufotografuotas šiltai apkabinantis R. Faselį, sakė, kad jo šalis yra pasirengusi surengti čempionatą be Latvijos ir užtikrins visų dalyvių saugumą.

„Protestuotojai ir kiti nepatenkinti žmonės čia nešturmuoja vyriausybinių pastatų“, – pareiškė A. Lukašenka, netiesiogiai paminėdamas neseniai įvykusį protestuotojų įsiveržimą į JAV Kapitolijų.

Autoritariškasis lyderis taip pat pareiškė, kad demokratiniai procesai Baltarusijoje, kurią nuolat kritikuoja teisių gynimo grupės, yra „visiškai normalūs“.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad Baltarusijos rugpjūčio rinkimai buvo suklastoti. Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Europos Sąjunga paskelbė sankcijas A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams. Latvija yra sakiusi, jog nenori, kad Baltarusija dalyvautų organizuojant ledo ritulio pasaulio čempionatą.

Pirmadienį A. Lukašenka tvirtino, kad jei Latvija atsisako drauge organizuoti čempionatą, tuomet „mes geriausią pasaulio čempionatą surengsime Baltarusijoje“.

Gruodžio pabaigoje R. Faselis sakė padarysiantis „visa, kas įmanoma“, kad 2021 metų pasaulio čempionatas įvyktų Baltarusijoje.

Šešis kartus pasaulio čempionų titulą iškovojusios Čekijos užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas anksčiau sakė negalintis įsivaizduoti čempionato Baltarusijoje. Pasak jo, organizavus čempionatą šioje šalyje būtų „įteisintas represinis režimas“.

A. Lukašenka, ledo ritulio gerbėjas, reguliariai žaidžia per parodomąsias rungtynes, kuriose kartais dalyvauja ir jo sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja taip pat mano, kad ledo ritulio pasaulio čempionatas neturėtų vykti Baltarusijoje.

„Žinau, kad daug ledo ritulininkų, rinktinių ir šalių federacijų neketina važiuoti į čempionatą, kuris yra priedanga teisinių įsipareigojimų nevykdymui, kankinimams ir žmogžudystėms. Jiems, kaip ir mums, laisvė, žmogaus orumas ir įstatymas svarbiau už bet kokius postus ir apdovanojimus. Čempionatas turi būti perkeltas iš Minsko. Priešingu atveju kviečiu visas nacionalines federacijas jį boikotuoti“, – sakoma opozicijos lyderės pirmadienio pareiškime, paskelbtame jos oficialiu susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalu.

Komentuodama A. Lukašenkos ir R. Faselio susitikimą, ji pažymėjo, kad „Rene Faselio vizitas Minske pademonstravo nenuoseklumą, galintį pakenkti pačios IIHF reputacijai“.

R. Faselis per susitikimą skundėsi spaudimu federacijai dėl problemų Baltarusijoje.

„Kai Baltarusijoje prasidėjo problemos, mums buvo ir yra daromas labai didelis spaudimas. Tačiau mūsų pozicija aiški: kaip jūs ir sakėte, mes nenorime painioti sporto ir politikos. Sportas turi vienyti tautas, o ne jas išskirti“, – sakė IIHF vadovas, kurį citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Sprendimas dėl čempionato vietos gali būti priimtas sausio pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vik

Vik portretas
Geriausiai jei perkeltų į Kauną, būtų supe renginys
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių