A. Lukašenka: E. Macronui vertėtų užsiimti Prancūzijos vidaus reikalais

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasiūlė aštrios kritikos jam pažėrusiam Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui (Emanueliui Makronui) verčiau užsiimti savo šalies vidaus reikalais.

„Valstybės vadovas susipažino su Prancūzijos kolegos pareiškimu“, – valstybinei agentūrai BelTA sakė Baltarusijos prezidento atstovė spaudai Natalija Eismont.

Pasak jos, A. Lukašenka pažodžiui pasakė taip: „Pirma. Kaip šalies prezidentas, vadovaudamasis paties pono Macrono principais (esančiais jo pareiškime-kvietime atsistatydinti), noriu pasakyti, kad Prancūzijos prezidentas, vadovaudamasis savo logika, turėjo atsistatydinimas prieš dvejus metus – kai Paryžiaus gatvėse pasirodė „geltonosios liemenės“. Bėga metai, „liemenės“ vis dar gatvėse, ponas Macronas stebėtinai vis dar eina savo pareigas, o Prancūzija tapo šalimi, kurioje masiniai protestai tapo įprastu reiškiniu“.

Be „geltonųjų liemenių“ A. Lukašenka paminėjo besikartojančias Prancūzijos problemas dėl BLM judėjimo ir musulmonų protestus Marselyje bei Lione.

E. Macronui vertėtų mažiau žvalgytis aplinkui ir vietoj to užsiimti Prancūzijos vidaus reikalais.

„E. Macronui vertėtų mažiau žvalgytis aplinkui ir vietoj to užsiimti Prancūzijos vidaus reikalais“, – pareiškė A. Lukašenka.

Prieš vizitą į Lietuvą ir Latviją, kurios ribojasi su Baltarusija, Prancūzijos prezidentas interviu savaitraščiui „Journal du Dimanche“ pareiškė, jog Europos Sąjungai (ES) atsisakius pripažinti A. Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu, buvusios sovietinės respublikos lyderis privalo pasitraukti.

„Tai valdžios, autoritarinės valdžios, kuri negali pripažinti demokratijos logikos ir kuri siekia išsilaikyti jėga, krizė. Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis“, – sakė E. Macronas.

Nuo rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos teigia laimėjusi opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, nors A. Lukašenka tvirtina, jog triuškinamą pergalę iškovojo jis, protestuoti į gatves Baltarusijoje išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

A. Lukašenkos režimas prieš protestuotojus ėmėsi brutalių susidorojimo priemonių, dėl kurių sulaukė pasmerkimo iš Vakarų, bet paramos iš Maskvos.

Šią savaitę jis surengė slaptą inauguraciją, išprovokavęs naujų demonstracijų ir naują Vakarų kritikos bangą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Batka, kaip visada, teisus. Makaronas tegul pirmiausia žiūri savo kiemo. O kvailas jaunimėlis gaus nuo omono guminių lazdų ir gal tada įgaus proto.

Rasa

Rasa portretas
Tiem nususėliam kuriuos valdo storošas PASIKAVOTI jiem iki lukašenkos toli

onute

onute portretas
NESENIAI VISA PRANCUZIJA IŠĖJE BUVO I GATVES KAD MAKRONČIKAS ATSISTATYTU PRANCUZIJOS ŽMONĖS ŠAUKĖ KAS TAS ŽYDU PASTATYTAS SUSKIS PIETAUJA UŽ 15 000 EURU KAIP DARBININKAS VOS UŽ 5 EURUS RAŠĖ SPAUDA JUOKAS KAIP TOKIE NEVYKĖLIAI VADINA SAVE AUKŠČIAU PUTINO AR DURNAS AR NESUPRANTA VARGŠELIS GĖJUS
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių