Lenkijos konservatyvusis premjeras pasisakė už mirties bausmę

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) netikėtai pasisakė už mirties bausmę ir pripažino, kad nepritaria Romos katalikų bažnyčios nuomonei šiuo klausimu.

Jo žodžiai sulaukė opozicijos kritikos.

M. Morawieckis, praktikuojantis katalikas, šiuos komentarus išsakė vėlai pirmadienį per viešą klausimų ir atsakymų sesiją su socialinio tinklo „Facebook“ vartotojais.

Kritiko paklaustas, ar mirties bausmė gali sustabdyti jo vyriausybę nuo didesnės žalos visuomenei, M. Morawieckis teigė, kad tai buvo aštrus klausimas, tačiau atsakė į jį.

„Mano nuomone, mirties bausmė turėtų būti leistina už sunkiausius nusikaltimus“, – sakė politikas, pabrėždamas, kad „šiuo klausimu nesutinku su Bažnyčios mokymu, nes esu mirties bausmės šalininkas“.

Jos panaikinimą jis pavadino „per ankstyvu išradimu“.

Kai kurie opozicijos įstatymų leidėjai, tarp jų Monika Falej (Monika Falei), pažymėjo, kad toks požiūris būdingas autoritariniams valdovams.

Lenkija panaikino mirties bausmę 1997 metais, kai atsisakė kai kurių komunistinių laikų taisyklių ir ruošėsi stoti į ES. 2013 metais Lenkija ratifikavo Europos žmogaus teisių konvencijos protokolą, kuriuo visiškai panaikinama mirties bausmė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vištos Walmora \\\\\.../////

Vištos Walmora  \\\\\...///// portretas
Kas už mirties bausmę,spaudžiam ŽALIĄ.

Budelis \\\\\.../////

Budelis  \\\\\...///// portretas
Tik už mirties bausmę.___Kažkoks suskis turi teisę žudyti,o jo ne.___Tokiems kalėjimas tai kurortas,išprausti,pašerti,turi lovą,tarpusavyje pasišikniuoja.___Rojus ne gyvenimas,nieko nedirba ,pilnai išlaikomi,tik žudyk ar kitas niekšybes daryk.

Budelis

Budelis portretas
Butinai turi buti mirties bausme del Tevynes isdavimo, pedofilijos, narkotiku, zmogzudysciu ir korupcijos valdzioje.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių