Lenkijai minint Nepriklausomybės dieną Varšuvoje vyksta rekordinės nacionalistų eitynės

Lenkijos sostinės centre ketvirtadienį prasidėjusios Nepriklausomybės dienos nacionalistų eitynės pritraukė rekordiškai daug dalyvių, pranešė šalies žiniasklaida.

Varšuvos padangę nušvietė petardų blyksniai, o demonstrantai su valstybės vėliavomis rankose skandavo šūkius skambant būgnams. Eitynes tiesiogiai transliuoja visuomeninė televizija.

Lenkija, kurios teritorija 123 metus buvo padalyta tarp Rusijos, Austrijos ir Prūsijos, nepriklausomybę atgavo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos dieną – 1918 metų lapkričio 11-ąją.

Šių metų Nepriklausomybės dienos eitynių šūkis – „Nepriklausomybės neparduosi“.

Anot renginio organizatorių, eitynėse dalyvauja daugiau kaip 100 tūkst. žmonių.

Anksčiau Lenkijos vadovai sudalyvavo oficialiuose renginiuose, skirtuose metinėms paminėti. Prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) padėjo vainiką prie Nežinomo kareivio kapo. Iškilmės dalyvaujant Lenkijos gynybos ministrui Mariuszui Blaszczakui (Marjušui Blaščakui) vyko Varšuvos Pilsudskio aikštėje.

Nepriklausomybės diena Lenkijoje švenčiama prastėjant situacijai pasienyje su Baltarusija. Padėtis ten komplikavosi pirmadienį, iš Baltarusijos pusės atvykus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į ES. Lenkijos pareigūnai padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

Europos Sąjunga kaltina autoritarinį Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Lenkija ir virtinė kitų Europos šalių pastaraisiais mėnesiais kaltina Baltarusiją dėl chaoso prie Europos Sąjungos sienų, nes baltarusiai neįsileidžia atgal nelegalių migrantų, bandančių patekti į ES. Lenkija jų taip pat neįsileidžia, todėl daugelis atvykėlių įstrigo pasienio zonoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
CHA! O tu--4 ?? ko tu tunai istriges NUOSTABIAUSIOJE zmoniu [ivairiu] ZEMES planetoje? pasitepk slides ir !!! i JUODA kosmoso skyle utiu-tiu man ZEME tai fantastika ,,, tik per kvailu agresoriu ggrobuonishkus norus ---slogus laikmetis...

4

4 portretas
Žemėje ir tauta viena ir tėvynę visiems viena, čia gyvuliai tik dalyna planeta i teritorijas

matai

matai portretas
dar atsiranda kom4 pridurku kuriems tevyne po.....i tokius svabglobalistai remia ir finansuoja nes tai griaunantis elementas reikalingas tautu naikinime ka ir matome siu dvasubagu kom======
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių