Quantcast

Latvijos institucijos apklausė europarlamentarę T. Ždanoką dėl jos ryšių su Rusija

Latvijos saugumo institucijos pradėjo tyrimą prieš latvių europarlamentarę Tatjaną Ždanoką. 73-ejų politikė dėl galimų ryšių su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FST) praėjusią savaitę buvo apklausta saugumo policijos, pranešė Latvijos televizija.

T. Ždanoka patvirtino buvus tokią apklausą, tačiau jos turinio ji esą įsipareigojo neviešinti. Kartu T. Ždanoka, kur nuo 2004 m. yra Europos Parlamento narė ir šiuo metu jokiai frakcijai nepriklauso, kaltinimus atmetė.

Pokalbio buvo iškviestas ir dar vienas aukštas T. Ždanokos partijos „Latvijos rusų sąjunga“ narys.

Sausio pabaigoje, be kita ko, portale „The Insider“ paskelbtas tyrimas atskleidė, kad T. Ždanoka daug metų dirbo rusų FST. Jai esą buvo pavesta kurstyti prokremliškas nuotaikas Baltijos šalyse. Ne kartą atvirai rusiškoms pozicijoms atstovavusi politikė mažiausiai nuo 2004 iki 2017 metų buvo globojama dviejų FST agentų, teigta straipsnyje, kuris remiasi nutekintais elektroniniais laiškais.

Vykdant tyrimą, saugumo institucijoms iš dalies yra surištos rankos, nes paviešintas susirašinėjimas daugiausiai yra iš laikotarpio iki 2016 m. Tada už paramą užsienio valstybei Latvijoje nebuvo taikoma baudžiamoji atsakomybė. Atitinkama įstatymo pataisa įsigaliojo tik 2016-aisiais.

Europos Parlamentas taip pat pradėjo tyrimą prieš europarlamentarę. Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje EP nariai pareiškė „visišką pasipiktinimą ir gilų susirūpinimą dėl nuolatinių Rusijos pastangų kenkti demokratijai ES“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Kam tas ruskelkas renka į tokius postus - gi aišku, kad rusas uš pelkių jau yra genuose ir nesvarbu, kur jis gyvena! Būkime budrūs! Bet jų dabar tiek priviso iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos kad vien ruskynas ir Kaune! O ir vietiniai ruskiai garsiai pradėjo kalbėti rusiškai - kelia sparnelius "mindydami" lietuvių valstybinę kalbą kartu su valdžiažmogomis

kremliaus dvokiantys autai

kremliaus dvokiantys autai portretas
Atimti pilietybę ir į rodiną. Lietuva taip pat turėtų pagalvoti apie nekuriuos "savo" europarlamentarus.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių