Kremlius pasisakė dėl ištvirkavimo per futbolo čempionatą

 • Teksto dydis:

Kremlius ketvirtadienį nesureikšmino vienos aukšto rango parlamentarės perspėjimo, kad Rusijos moterys turėtų susilaikyti nuo artimų santykių su Pasaulio futbolo čempionato sirgaliais iš užsienio, ir nurodė, jog jos gali apsispręsti pačios.

Prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sureagavo į trečiadienį pasirodžiusius 70-metės Komunistų partijos narės Tamaros Pletniovos komentarus, kad rusės neturėtų susivilioti futbolo čempionato svečiais ir auginti „kitos rasės“ vaikus.

D. Peskovas žurnalistams teigė, kad nors šis klausimas „nepriklauso Kremliaus kompetencijai“, ant sirgaliams išduodamo pažymėjimo yra užrašytas šūkis „Pasakyk „ne“ rasizmui“.

„Rusijos moterys tikriausiai gali pačios susitvarkyti su savo reikalais. Jos yra geriausios moterys pasaulyje“, – pridūrė jis.

Valstybės Dūmos šeimos, moterų ir vaikų reikalų priežiūros komitetui vadovaujanti T. Pletniova interviu radijo stočiai „Govorit Moskva“ išreiškė viltį, kad rusės susilaikys nuo intymių santykių su atvykėliais ir nuo jų nepastos

Per Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje gali atsitikti taip, kad „atsiras jaunų moterų, kurios su kuo nors susipažins ir tada gimdys... Tikiuosi, kad taip nebus“, sakė T. Pletniova.

Šią padėtį ji palygino su situacija per 1980-ųjų Maskvos olimpines žaidynes, per kurias vietos moterys užmegzdavo tuomet neįprastus santykius su užsieniečiais ir nuo jų pastodavo.

Paklausta, ar futbolo čempionatas Rusijoje padidins gimstamumą, juolab kad gimstamumo didinimas yra vienas pagrindinių prezidento V. Putino užsibrėžtų tikslų, T. Pletniova atkirto: „Turėtumėme gimdyti savo vaikus.“

Mišrios rasės vaikai greičiausiai bus pasmerkti augti be vieno iš tėvų, perspėjo ji.

„Tokie vaikai kenčia... ir kentėjo nuo sovietų laikų. Jiems dar pasisekė, jeigu jie yra tos pačios rasės (kaip jų motinos). Blogiau, jeigu jų rasė kita“, - sakė parlamentarė, bet pridūrė: „Nesu nacionalistė.“

Pasak T. Pletniovos, tokiems vaikams gresia likti „apleistiems ir paliktiems auginti vienišoms motinoms“ arba tėvai juos išsiveš į užsienį. Todėl parlamentarė paragino moteris tekėti „už Rusijos piliečių“.

T. Pletniova anksčiau yra kritikavusi moterų judėjimą prieš lytinį priekabiavimą #MeToo, kai šis nedrąsiai pradėjo populiarėti Rusijoje.

„Mes nesame Amerikoje ar Europoje. Kodėl turime viską kopijuoti? Jeigu moteris nenorės, niekas prie jos nepriekabiaus“, - vasarį ji pareiškė interneto svetainei Gazeta.ru.NAUJAUSI KOMENTARAI

hara

hara portretas
Oi darbuosis aveles... :)
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių