Kinija įkalino JAV pilietį iki gyvos galvos dėl kaltinimų šnipinėjimu

  • Teksto dydis:

Kinija už šnipinėjimą nuteisė 78-erių JAV pilietį kalėti iki gyvos galvos, sakoma pirmadienį paskelbtame teismo pranešime.

Johnas Shing-wanas Leungas (Džonas Šingvanas Leungas), turintis JAV pasą ir nuolat gyvenantis Honkonge, „buvo pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo, nuteistas įkalinimu iki gyvos galvos ir politinių teisių atėmimu visam gyvenimui“, sakoma rytinio Sudžou teismo pareiškime.

Sudžou pareigūnai 2021 metų balandį prieš 78 metų J. Shing-waną Leungą „ėmėsi įstatymuose numatytų priverstinių priemonių“, teigiama pranešime, nenurodant, kada jis buvo sulaikytas.

Nebuvo aišku, kur J. Sh. Leungas gyveno tuo metu, kai buvo sulaikytas.

JAV ambasados Pekine atstovas spaudai sakė, kad žinojo apie pranešimus, jog neseniai Sudžou mieste buvo nuteistas JAV pilietis.

Valstybės departamentas neturi didesnio prioriteto už JAV piliečių užsienyje saugumą ir apsaugą.

„Valstybės departamentas neturi didesnio prioriteto už JAV piliečių užsienyje saugumą ir apsaugą“, – sakė atstovas spaudai.

„Dėl privatumo sumetimų daugiau komentarų neturime“, – nurodė jis.

Teismo pranešime daugiau informacijos apie kaltinimus nepateikta, o Kinijoje už uždarų durų vykstantys teismo procesai jautriose bylose yra įprastas dalykas.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas (Vang Venbinas) pirmadienį per įprastą spaudos konferenciją atsisakė išsamiau komentuoti šią bylą.

Tokios griežtos bausmės užsienio piliečiams Kinijoje skiriamos palyginti retai.

Tikėtina, kad įkalinimas dar labiau pakenks santykiams su Vašingtonu, kurie ir taip yra labai įtempti.

Persvarstytas kovos su šnipinėjimu įstatymas

Kinija balandį pritarė kovos su šnipinėjimu įstatymo pakeitimams, kuriais buvo išplėsta jo taikymo sritis, šnipinėjimo apibrėžtis ir uždrausta perduoti bet kokius duomenis, susijusius su tuo, ką valdžios institucijos laiko nacionalinio saugumo dalykais.

Tą patį mėnesį pareigūnai oficialiai apkaltino žinomą Kinijos žurnalistą šnipinėjimu, praėjus daugiau nei metams po to, kai jis buvo sulaikytas pietaudamas su Japonijos diplomatu, pranešė žiniasklaidos teisių grupė.

Komunistų partijos laikraščio „Guangming Daily“ vyresnysis apžvalgininkas Dong Yuyu (Dong Juju) buvo sulaikytas 2022-ųjų vasarį kartu su diplomatu viename Pekino restorane, teigiama jo šeimos pirmadienį paskelbtame pareiškime, su kuriuo susipažino Žurnalistų gynimo komitetas (CPJ).

Po kelių valandų apklausos diplomatas buvo paleistas, pernai pranešė Japonijos užsienio reikalų ministerija.

Vasarį Kinijoje už šnipinėjimą 12 metų kalėti nuteistas japonas, pranešė „Kyodo News“.

Per pastaruosius kelerius metus Kinijos ir Vakarų šalių ryšiams pakenkė keletas plačiai nuskambėjusių užsieniečių sulaikymo atvejų.

2019 metais Kinijoje gimęs australų rašytojas Yang Junas (Jang Džunas) buvo suimtas dėl įtarimų šnipinėjimu.

Praėjusią savaitę Australija paragino dar vieną savo pilietę – įkalintą žurnalistę Cheng Lei (Čeng Lei) – grąžinti šeimai po 1 tūkst. dienų kalinimo.

Ji buvo apkaltinta „valstybės paslapčių nutekinimu į užsienį“.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai 2018-aisiais Kanadoje buvo sulaikyta kinų telekomunikacijų milžinės „Huawei“ aukšto rango administracijos pareigūnė Meng Wanzhou (Meng Wandžou), Kinija sulaikė du Kanados piliečius – buvusį diplomatą Michaelą Kovrigą (Maiklą Kovrigą) ir verslininką Michaelą Spavorą (Maiklą Speivorą).

Pekinas buvo apkaltintas, kad pasinaudojo šiais dviem vyrais vykdydamas „įkaitų diplomatiją“, siekdamas daryti spaudimą Otavai, kad ši paleistų Meng Wanzhou.

Po ilgų derybų Meng Wanzhou ir du kanadiečiai pernai buvo paleisti į laisvę. NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš manau

Aš manau portretas
Kinijoje yra ir mirties bausmė

faktas

faktas portretas
Labai gerai padarė.

?????

????? portretas
????
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių