Kim Jong Unas ragina didinti ginklams tinkamų branduolinių medžiagų gamybą

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) paragino savo šalį didinti ginklams tinkamų branduolinių medžiagų gamybą ir kurti galingesnius ginklus, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Anksčiau Kim Jong Unas žadėjo „eksponentiškai“ didinti branduolinių ginklų gamybą. Naujausias jo grasinimas buvo pareikštas į Pietų Korėją antradienį atvykus JAV karinio jūrų laivyno lėktuvnešio smogiamajai grupei.

Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad Kim Jong Uną informavo šalies branduolinių ginklų instituto pareigūnai. Lyderis pareiškė, kad Šiaurės Korėja turėtų pasirengti panaudoti branduolinius ginklus „bet kada ir bet kur“, ir paragino pareigūnus plėsti „ginklams tinkamų branduolinių medžiagų“ gamybą.

Kim Jong Unas taip pat „skatino toliau gaminti galingus branduolinius ginklus“, kurie įvarytų baimę šalies priešams, pridūrė KCNA.

Oficialiojo laikraščio „Rodong Sinmun“ paskelbtose nuotraukose matyti, kaip Kim Jong Unas, apsuptas uniformuotų pareigūnų, apžiūrinėja, kaip teigiama, taktines branduolines galvutes.

Kompaktiškos žalios kovinės galvutės „Hwasan-31“ gali būti montuojamos ant įvairių tipų raketų, kaip matyti iš fone ant sienos esančių schemų.

Praėjusiais metais Šiaurės Korėja pasiskelbė esanti „negrįžtama“ branduolinė galybė, o Kim Jong Unas neseniai paragino „eksponentiškai“ didinti ginklų, įskaitant taktinius branduolinius ginklus, gamybą.

Septintasis branduolinis bandymas?

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida antradienį paskelbė daug pranešimų branduolinėmis temomis, o tai, pasak analitikų, rodo, kad šalis rengiasi septintajam branduoliniam bandymui.

„Šį kartą Šiaurės Korėja pristatė smarkiai sumažintą taktinę branduolinę galvutę ir daugelis abejoja, ar ji tikrai gali sprogti“, – sakė Pietų Korėjos privačios organizacijos „Sejong Institute“ ekspertas Cheong Seong-changas (Čeong Seongčangas).

„Padidėjo tikimybė, kad Šiaurės Korėja atliks septintąjį branduolinį bandymą su šiomis taktinėmis branduolinėmis galvutėmis“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Vienas ekspertas teigė, kad Pchenjano raketų paleidimai ir bandymai reaguojant į JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas reiškia didžiules finansines išlaidas nuskurdusiai šaliai.

„Šiaurės Korėja perspėjo, kad į kiekvienus bendrus Pietų Korėjos ir JAV mokymus atsakys didžiule jėga, tačiau, atsižvelgiant į paleistų raketų skaičių, jie negali to tęsti amžinai“, – AFP sakė Seulo „Ewha“ universiteto profesorius Park Won-gonas (Pak Vongonas).

„Jei taip, septintasis branduolinis bandymas reikš tam tikrą pabaigą, jie pasiskelbs branduoline galybe ir pradės derėtis su Jungtinėmis Valstijomis“, – sakė jis.

Šiaurės Korėjos kariuomenė pirmadienį taip pat surengė šaudymo pratybas, imituodama branduolinę ataką taktinėmis balistinėmis raketomis, sakoma atskirame KCNA pranešime. Tai yra dalis rekordinės ginklų bandymų serijos.

„Šiaurės Korėja siunčia labai aiškią žinią. Jie kovoja už tai, kad būtų pripažinti... branduoline galia“, – pridūrė Park Won-gonas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Raketa

Raketa portretas
Ar nereiktu visus tuos "drasuolius" viena diena neutralizuoti? Ir kuo greiciau.

tai

tai portretas
jau darosi neejuokinga kai visa sia pekla ir uzkure jav zydbankiai su nato karinem strukturom visa atsakomybe uzdejusiom visom salim o patys ginklus bei maniakus teigdamos kuriu dauguma kaliniai ta pati dare ir daro visos imperijos tas vyksta ir siandien KAS sustabdys ?????? -;;-;;-;;-

senis

senis portretas
jei vakarai taip galvos kaip dabar rrusam galima ukraina sprogdynt o ukrainai per rusija negali tai tada diktatoriai sunaikins aplik visus o jie liks žiūrėt kaip krato kojas paskutyniai gyventojai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių