JT žmogaus teisių komisarė M. Bachelet pasmerkė susidorojimą su protestuotojais

Jungtinių Tautų (JT) vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet pasmerkė brutalų susidorojimą su protestuotojais, išėjusiais į gatves po prezidento rinkimų Baltarusijoje, ir paragino nedelsiant paleisti visus žmones, kurie buvo sulaikyti neteisėtai.

 


 

„Žmonės turi teisę kalbėti ir reikšti nepasitenkinimą, ypač – rinkimų kontekste, kai demokratinės laisvės turi būti ne slopinamos, o jų turi būti laikomasi“, – pranešime teigė M. Bachelet.

Ji pasmerkė guminių kulkų, vandens patrankų ir kurtinančių granatų naudojimą vaikant demonstrantus ir pabrėžė, kad jų nepasitenkinimas turi būti išgirstas.

„Primenu Baltarusijos valdžiai, kad jėgos panaudojimas per protestus visada turi būti paskutinė priemonė, aiškiai atskiriant smurtaujančius asmenis nuo taikių protestuotojų, prieš kuriuos jėga neturi būti naudojama“, – tikino M. Bachelet.

Trečią naktį iš eilės po rinkimų vykusių protestų metu milicija į protestuotojus pripažino šaudžiusi kovinėmis kulkomis, o sulaikytųjų skaičius išaugo iki 6 000.

„Dar labiau sukrečia pranešimai apie netinkamą elgesį sulaikymo metu ir po jo“, – sakė M. Bachelet, primindama Minskui apie visišką kankinimų ir žeminančio elgesio su sulaikytaisiais draudimą.

Ji taip pat paragino nedelsiant paleisti neteisėtai įkalintus žmones ir nešališkai ištirti galimus žmogaus teisių pažeidimus. M. Bachelet, be kita ko, pabrėžė žurnalistų darbo ir žiniasklaidos laisvės svarbą.

„Laisva informacijos sklaida yra esminė bet kokioje demokratinėje visuomenėje, ypač – krizės ir socialinių neramumų kontekste“, – sakė M. Bachelet.

Sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai baigėsi be netikėtumų. Nedemokratiškais laikomuose rinkimuose jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis A. Lukašenka neva surinko 80,23 proc. rinkėjų balsų.

Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus.

Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, sekmadienio ir pirmadienio vakarą Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsaugos institucijų darbuotojais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Žiūrėk , višta, kas dedasi pas amerikonus ir nelįsk į svetimus reikalus. Baltarusiai susitvarkys ir be tavo bobiškų pliurpalų...

tam --tulpes -- cia Bachelet pasmerke JAV policaju

tam --tulpes -- cia Bachelet pasmerke JAV policaju portretas
susidorojima su ju tautieciais afro amerikieciais... saudo gatvese kaip zuikius..
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių