JT vadovas perspėja apie Rusijos invazijos į Ukrainą poveikį pasauliui

Jungtinių Tautų vadovas ir Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį sakė JT Generalinei Asamblėjai, kad didelio masto Rusijos karinis įsiveržimas į Ukrainą darytų niokojamą poveikį visam pasauliui.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) perspėjo, kad „mūsų pasaulis patiria grėsmės akimirką“ dėl Ukrainos ir Rusijos krizės.

„Jeigu konfliktas Ukrainoje išsiplėstų, pasaulis gali išvysti daug metų neregėto masto ir sunkumo nepriteklius“, – pabrėžė jis.

A. Guterresas ragina „visas šalis suteikti saugią ir netrikdomą prieigą humanitarinėms agentūroms, taip pat vyriausybės nekontroliuojamose Rytų Ukrainos teritorijose“.

Jis pažymėjo, kad Rusijos sprendimas pripažinti Donecko ir Luhansko prokremliškų separatistų „liaudies respublikų“ nepriklausomybę yra „Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto pažeidimai“.

„Laikas susitvardyti, protingai elgtis ir deeskaluoti“, – sakė A. Guterresas. Jis pridūrė, kad neturėtų būti jokių veiksmų ar pareiškimų, kurie „nustumtų šią pavojingą padėtį į prarają“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba savo ruožtu perspėjo diplomatus, kad „didelio masto karo Ukrainoje pradžia bus mums pažįstamo  pasaulio pabaiga“.

Jis ragino Jungtines Tautas patraukti Maskvą atsakomybėn už „tarptautinės teisės kertinių principų“ žlugdymą.

„Jeigu Rusija nesulauks griežto, staigaus ir ryžtingo atsako dabar, tai reikš tarptautinės saugumo sistemos ir tarptautinių institucijų, kurioms pavesta palaikyti pasaulio saugumo tvarką, visišką bankrotą, – kalbėjo D. Kuleba. – Tai niūrus scenarijus, nublokšiantis mus į tamsiausius XX šimtmečio laikus.“

Rusijos pareiškimus, kad ji stengiasi užkirsti kelią neva Kijevo vyriausybės suplanuotiems kariniams veiksmams Donbase, D. Kuleba vadino  absurdiškais.

„Ukraina niekada niekam negrasino ir nieko nepuolė, – sakė jis. – Ukraina niekada neplanavo ir neplanuoja tokių veiksmų.“

D. Kuleba paragino Rusiją išvesti savo karius iš Ukrainos teritorijos ir nesutarimus spręsti diplomatija.

„Rusija privalo liautis destabilizuoti tarptautinę saugumo padėtį. Mes, ukrainiečiai, norime taikos ir norime išspręsti visus klausimus diplomatija“, – sakė ministras.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Civilizacija

Civilizacija portretas
JT turetu teisti fasistini kremliaus rezima.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių