JT teisių vadovas ragina 2023 metais labiau kovoti su neapykantos kurstymu internete

JT žmogaus teisių vadovas Volkeris Turkas (Volkeris Tiurkas) penktadienį paragino užtikrinti apsaugą nuo neapykantos kurstymo internete ir nutraukti dehumanizuojančią tapatybės politiką, kad 2023 metais socialinė žiniasklaida taptų draugiškesnė.

„Tikiuosi, kad ateinančiais metais savo gyvenimus – kiekvienas atskirai ir visi bendrai – gyvensime, būdami geranoriški, empatiški ir vieningi, kai bendraujame vieni su kitais“, – baigiantis 2022-iesiems sakė V. Turkas. 

Jungtinių Tautų vyriausiasis žmogaus teisių komisaras žmones paragino ateinančiais metais pagarbiai reikšti savo nesutikimą ir paversti pasaulį kilnesne vieta. 

„Tikiuosi, kad naršydami internete, galėsime laisvai reikšti savo mintis ir būsime apsaugoti nuo neapykantos ir dezinformacijos“, – sakoma jo pranešime.

„Kad dalydamiesi savo nuomonėmis būsime dėmesingi. Pagalvosime apie žmogų kitoje ekrano pusėje. Pagarbiai reikšime savo nesutikimą ir priimsime įvairovę. Negalima dehumanizuoti kito, naudojant menkinančias etiketes ar tapatybės politiką“, – sakė jis.

V. Turkas šias pareigas pradėjo eiti spalio mėnesį ir viename pirmųjų savo svarbių pareiškimų jis paragino naująjį „Twitter“ savininką Eloną Muską (Iloną Maską) užtikrinti, kad socialinis tinklas pagarbai žmogaus teisėms skirtų daugiausia dėmesio.

Ilgametis Austrijos JT pareigūnas perspėjo dėl neapykantą kurstančių kalbų ir dezinformacijos skleidimo ir pabrėžė, kad reikia saugoti naudotojų privatumą.

V. Turkas antradienį pareiškė, kad Talibanas turi nedelsdamas atšaukti savo politiką, nukreiptą prieš Afganistano moteris ir mergaites, ir pasmerkė „nesuvokiamus“ apribojimus, dėl kurių pusė gyventojų atsiduria socialinėje ir ekonominėje atskirtyje. 

2023-aisiais „turime užtikrinti, kad, pavyzdžiui, moterų teisės būti gerbiamos namuose ir viešumoje, kad moterys ir mergaitės turėtų visišką lygybę ir laisvę nuo diskriminacijos“, tvirtino jis penktadienį.

Kalbėdamas apie aplinką jis sakė: „Saugodami dabartinių ir būsimų kartų teises, elkimės su mūsų planeta su gerumu ir nuolankumu, kurio ji nusipelno“.

V. Turkas sakė, kad kai įskaudinamas vienas asmuo, „kyla skausmo ir kančios banga, kuri galiausiai skaudina mus visus“.

Jis paragino žmones netylėti, kai yra skriaudžiami kiti, sakydamas, kad kiekvienas turėtų turėti galimybę visiškai saugiai naudotis savo teisėmis.

„Artėjant 75-osioms Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos metinėms kitais metais, stenkimės, kad pasaulis taptų kilnesnis“, – sakė jis. 

„Kad tai būtų toks pasaulis, kuriame būtų gerbiamos kiekvieno žmogaus teisės“, – pridūrė jis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Akivaizdu, kad

Akivaizdu, kad portretas
Neapykanta visada sklido ir sklinda iš vakarų.

nusigyvenom

nusigyvenom portretas
anksčiau tai vadinosi tolerancija, veliau viskas nudreifavo į dabartinę cancel kultūrą, kurioje prasidėjo raganų medžiokle. iš kraštutinumo į kraštutinumą nuėjome, tokiais tempais bus kaip talibane greitai, jokios nuomones, jokių žinių skleidimo, jokio mokslo, nes tai pavojinga "teisuoliams"
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių