Quantcast

JT: LGTB bendruomenę ir kitas mažumas reikia ginti nuo smurto internete

Jungtinės Tautos ketvirtadienį pradėjo kampaniją prieš smurtą internete ir pristatė specialų simbolį įrašams socialinėje žiniasklaidoje, turintį pabrėžti, kad korporacijų ženklai ir autoriaus teisių ginama intelektinė nuosavybė internete dažnai apsaugomi geriau nei žmonės.

Jungtinių Tautų gyventojų fondo (UNFPA) „kūno teisių“ kampanija siekiama paskleisti žinią, kad moteris, jaunuolius, etnines mažumas ir LGTB bendruomenę reikia ginti nuo smurto internete.

„Kiekvienas turi teisę gyventi be baimės ir smurto  – internete ir gyvenime“, – sakė UFNPA vykdomoji direktorė Natalia Kanem.

„Laikas technologijų kompanijoms ir politikos formuotojams rimtai vertinti skaitmeninį smurtą“, – pabrėžė ji.

85 proc. pasaulio moterų yra patyrusios ar mačiusios skaitmeninį smurtą prieš moteris, rodo britų verslo leidinio „The Economist“ tyrimų padalinio „Economist Intelligence Unit“ (EIU) atlikta apklausa. 38 proc. moterų yra pačios patyrusios tokio pobūdžio smurtą.

UNFPA nurodo, kad smurtas internete apima persekiojimą, neapykantos kalbą, privačių asmens duomenų paskelbimą, atvaizdų ir vaizdo įrašų, taip pat ir suklastotų, naudojimą be sutikimo.

Fondas nurodo, kad naujasis simbolis – žiedu apvesta mažoji b raidė – reiškia reikalavimą „mūsų kūnų atvaizdus internete gerbti ir saugoti taip pat kaip autoriaus teisės saugo muziką, filmus ir net korporacijų ženklus“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Lai elgiasi santūriai , tai niekas jų nelies

kas apgins mane

kas apgins mane portretas
Mane pykina, jauciu sleikstuli, kai matau du "vyrus" sisikabinus rankom, jau nekalbu apie tai baisu pagalvoju kaip jie myli viens kita, per gala. As kaip vyras jauciu begaline geda del tokiu personazu ir tai mane kaip vyra labai zemina. Kas man pades ir apgins nuo situ slykstyniu issigimeliu?

KAS TIEMS IŠKRYPĖLIAMS TRUKDĖ RAMIAI GYVENTI?

KAS TIEMS IŠKRYPĖLIAMS TRUKDĖ RAMIAI GYVENTI? portretas
Niekas jų nelietė, kol patys nepradėjo reikalauti iš visuomenės išskirtinių teisių. Kur tai matyta, kad ligoniai, kuriuos reikia gydyti, bando savo iškrypėliškumą įteisinti ir primesti savo gyvenimo būdą.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių