JT: Jemene maždaug pusė vaikų iki penkerių metų susiduria su ūminiu neprievalgiu

Maždaug 400 tūkst. vaikų iki penkerių metų šiemet kyla pavojus mirti dėl ūminio neprievalgio karo draskomame ir nuskurdusiame Jemene, penktadienį perspėjo Jungtinių Tautų (JT) agentūros.

JT prognozuoja, kad nuo sunkaus neprievalgio kentės labiausiai pažeidžiama amžiaus grupė, kurią sudaro 2,3 mln. mažų vaikų.

„Šie skaičiai yra dar vienas pagalbos šauksmas iš Jemeno, kur kiekvienas dėl prastos mitybos nusilpęs vaikas reiškia šeimą, kovojančią, kad išgyventų“, – sakoma Pasaulio maisto programos (WFP) vadovo Davido Beasley (Deivido Bislio) ir kitų pareiškime.

Šie skaičiai yra dar vienas pagalbos šauksmas iš Jemeno, kur kiekvienas dėl prastos mitybos nusilpęs vaikas reiškia šeimą, kovojančią, kad išgyventų.

Vaikų, kuriems dėl prastos mitybos kyla mirties pavojus, skaičius Jemene per 2020 metus išaugo 22 procentais iki 400 tūkstančių.

„Kiekvieną dieną, nesiimant jokių veiksmų, mirs vis daugiau vaikų“, – perspėjo UNICEF vadovė Henrietta Fore (Henrieta For).

„Humanitarinės pagalbos organizacijoms skubiai reikia numatomų išteklių ir netrukdomos galimybės pasiekti bendruomenes vietoje, kad būtų galima gelbėti gyvybes“, – nurodė ji.

JT agentūros perspėjo, kad 2021 metais didelis neprievalgis gresia ir 1,2 mln. kūdikių besilaukiančių arba juos maitinančių moterų.

„Ši krizė Jemene yra nuodingas mišinys konflikto, ekonominio žlugimo ir didžiulio finansavimo trūkumo tiekiant gyvybes gelbstinčią pagalbą tiems, kuriems jos žūtbūt reikia, – sakė D. Beasley. – Tačiau būdas įveikti badą yra – tai maistas ir smurto nutraukimas.“

Tačiau būdas įveikti badą yra – tai maistas ir smurto nutraukimas.

Saną ir daugumą Jemeno šiaurinių rajonų kontroliuojantys Irano palaikomi husių sukilėliai kariauja su vyriausybe nuo 2014 metų. 2015-aisiais į konfliktą įsikišo Saudo Arabijos vadovaujama koalicija.

Šiandien milijonai Jemeno gyventojų yra atsidūrę prie bado slenksčio. Šalies ekonomika yra sužlugdyta, mokyklos ir ligoninės vos veikia, žuvo tūkstančiai žmonių.

JT duomenimis, daugiau nei trys milijonai šalies gyventojų buvo priversti palikti savo namus, 80 proc. iš 29 mln. Jemeno gyventojų išgyvenimui reikalinga kokia nors pagalba.

2020 metais organizacija paskelbė gavusi tik 1,43 mlrd. JAV dolerių projektams Jemene finansuoti, nors jiems reikalinga suma siekė 3,2 mlrd. JAV dolerių.

„Jemenas ir toliau išgyvena didžiausią humanitarinę krizę pasaulyje, nerimą kelia ir tai, kad  truputį jaučiamas nuovargis“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) maisto krizių analitikas Luca Russo (Luka Rusas).

„Visuomenės dėmesys mažėja, o tai yra labai pavojinga“, – pridūrė jis, perspėdamas, kad žmonių kančios sumažės tik pasibaigus kovoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Amerika leidžia bombas, traiško Jemena

Amerika leidžia bombas, traiško Jemena portretas
Dėl gamtinių išteklių, tegul remia amerikonai.

Anonimas

Anonimas portretas
Mūsų mergos veislei netinkamos, nebesugeba gimdyti net norėdamos. Belieka tik lįsti į valdžią ir ten rėkti, kaip jos skriaudžiamos....

Algis

Algis portretas
Reiskia nereikia turet po 10 ir daugiau vaiku jei neismaitini.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių