Neįprasta olimpiados atidarymo ceremonija: jokių žiūrovų, mažiau sportininkų

Viena keisčiausių per visą istoriją olimpiadų penktadienį prasidės taip pat neįprastai: priešais tūkstančius tuščių vietų olimpinio stadiono tribūnose.

68 tūkst. vietų stadione iškilmingą 2020-ųjų Tokijo olimpiados atidarymo ceremoniją stebės vos tūkstantis garbių svečių.

Olimpiadų atidarymai paprastai būna didelė šventė žaidynes organizuojančiose šalyse, bet šį kartą visuomenė negali dalyvauti ir, negana to, japonai labai nepasitiki dėl pandemijos metams atidėtomis žaidynėmis, baimindamiesi galimo viruso įvežimo iš užsienio.

Ceremonija buvo apkarpyta, kad žmonės nesibūriuotų. Taip pat smarkiai sumažintas valstybių sportininkų paradas – vienas pagrindinių ceremonijos elementų.

Repeticijas akies krašteliu mačiusių Tokijo gyventojų pasakojimai rodo, kad penktadienį bus surengtas aukštųjų technologijų šou su dronų paradu.

Svarbiausias svečias bus Japonijos imperatorius Naruhito (Naruhitas), bet taip pat dalyvaus keli kiti pasaulio lyderiai ir svarbūs asmenys, tarp jų JAV pirmoji ponia Jill Biden (Džil Baiden) ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas).

Tokijo olimpiadai rengtasi sunkiai; ne išimtis ir žaidynių atidarymo ceremonija. Prieš ją buvo atleisti keli su ja susiję žmonės.

Išvakarėse atleistas ceremonijos režisierius Kentaro Kobayashi (Kentaro Kobajašis), dėl komentaro apie Holokaustą viename komiškame 1998 metų vaizdo įraše.

Pirmadienį atsistatydino ceremonijos kompozitorius, kilus pasipiktinimui dėl jo senų interviu apie tai, kaip jis mokykloje ujo ir išnaudojo neįgalius bendramokslius.

Olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijų kūrybos direktorius Hiroshi Sasaki (Hirošis Sasakis) kovo mėnesį atsistatydino kilus triukšmui dėl jo pasiūlymo vienai „plius dydžio“ komikei pasirodyti apsirengus kiaule.

Atidarymo ceremonijos centrinė ašis bus olimpinio aukuro uždegimas, užbaigsiantis prieš metus ir keturis mėnesius prasidėjusią, su keliomis kliūtimis susidūrusią olimpinio deglo nešimo estafetę.

Pernai kovą olimpinė ugnis be žiūrovų buvo uždegta per ceremoniją Olimpijoje Graikijoje. Olimpinio deglo estafetės etapo Graikijoje buvo atsisakyta miniai Spartoje apipuolus Holivudo aktorių Gerardą Butlerį (Džerardą Batlerį).

Olimpinei ugniai vos pasiekus Japoniją, olimpiada buvo atidėta metams. Deglas buvo eksponuojamas visoje šalyje, o kovo mėnesį estafetė buvo pratęsta.

Tačiau dėl COVID-19 pavojaus beveik pusė estafetės etapų vyko ne viešais keliais ar buvo kaip nors kitaip pakeisti. Gerbėjai negalėjo tiesiogiai stebėti ir olimpinės ugnies atnešimo į Tokiją anksčiau šį mėnesį.

Olimpiada prasideda Japonijoje išliekant dideliam susirūpinimui virusu, o Tokijuje dėl COVID-19 atvejų šuolio galiojant nepaprastajai padėčiai.

Trečiadienį sostinėje nustatyti 1 832 nauji COVID-19 atvejai – tai didžiausias skaičius nuo sausio. Naujienų agentūros „Kyodo“ cituojami ekspertai prognozuoja, kad rugpjūčio pradžioje šis skaičius bus 2,6 tūkstančio.NAUJAUSI KOMENTARAI

isviso

isviso portretas
kam tas nostalginis cirkas ir pinigu svaistymas gal imperatoriaus norus patenkint ? kuo toliau tuo durniau buktai uzprogramuota klonu veikla======

nesuprantu

nesuprantu portretas
kodel musu gabriuko nepakviete
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių