JK premjeras: suteikus Ukrainai naikintuvų, reikėtų mėnesių, jei ne metų mokymų

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) ketvirtadienį pareiškė, kad naikintuvų siuntimas į Ukrainą pareikalautų „mėnesių, jei ne metų“ mokymų ir kad jis ieško veiksmingiausio būdo padėti Kyjivui užsitikrinti pergalę.

Iš anksto įrašytame televizijos interviu, skirtame pažymėti pirmąsias 100 jo vadovavimo dienų, R. Sunakas televizijos „TalkTV“ laidai „Piers Morgan Uncensored“ sakė, kad JK „visada bendravo su ukrainiečiais apie tinkamą paramą, kurios jiems reikia“.

„Klausimas – kokią paramą galime suteikti, kuri, mūsų manymu, turėtų didžiausią reikšmę? ...Štai kodėl sprendimas, kurį priėmiau būdamas premjeru, buvo būti viena iš pirmųjų šalių pasaulyje, suteikiančių sunkiuosius tankus Ukrainai... Paskui mus pasekė ir kitos šalys“, – teigė jis.

Anot jo, naikintuvai yra „neįtikėtinai sudėtinga įranga, kuriai apmokyti žmones reikia mėnesių, jei ne metų“.

„Mes norime ir siekiame, kad Ukraina laimėtų šį konfliktą... Taigi, svarbu ne tik įranga, bet ir pajėgumai bei mokymai, kartu su mūsų sąjungininkais parengtu planu, kuris užtikrintų pergalę“, – kalbėjo R. Sunakas.

Nėra „stebuklingos lazdelės“

Anksčiau ketvirtadienį gynybos sekretorius Benas Wallace'as (Benas Volesas) įspėjo, kad naikintuvų tiekimas Ukrainai nebūtų „stebuklinga lazdelė“ kare.

Jis žurnalistams teigė: „Dėl naikintuvų proceso aš pasisakiau gana aiškiai. Vienas dalykas, kurį supratau per pastaruosius metus, yra tas, kad nieko nereikia prižadėti, bet nieko negalima atmesti.“

Kyjivas prašo amerikiečių gamybos naikintuvų F-16, kad šie padėtų atremti Rusijos invaziją.

Mes norime ir siekiame, kad Ukraina laimėtų šį konfliktą... Taigi, svarbu ne tik įranga, bet ir pajėgumai bei mokymai, kartu su mūsų sąjungininkais parengtu planu, kuris užtikrintų pergalę.

Jungtinės Valstijos kol kas atmetė bet kokius F-16 tiekimus Ukrainai, tačiau kitos partnerės, įskaitant Lenkiją, pasirodė esančios atviresnės šiai idėjai.

„Esu labai atviras dėl visų rūšių sistemų, ne tik naikintuvų, nagrinėjimo, kad galėtume suteikti Ukrainai tokią pagalbą“, – sakė B. Wallace'as.

Ministras teigė, kad „tokie dalykai ne visada įvyksta per naktį. Tačiau galiu pasakyti, kad mes nepaliekame ukrainiečių pavojuje“.

Jo komentarai pasirodė po to, kai Dauningo gatvė, atrodo, atsisakė siųsti savo kovinius lėktuvus.

„JK naikintuvai „Typhoon“ ir F-35 yra labai sudėtingi, ir išmokti jais skraidyti prireikia kelių mėnesių, – antradienį teigė oficialus ministro pirmininko atstovas spaudai. – Atsižvelgdami į tai, manome, kad tuos lėktuvus siųsti į Ukrainą nepraktiška.“

Sausio mėnesį britų vyriausybė pareiškė ketinanti kovo pabaigoje nusiųsti tankus Ukrainai, tapusi pirmąja Vakarų sąjungininke, pažadėjusia sunkiąsias puolamąsias mašinas – planuojama nusiųsti 14 tankų „Challenger 2“.

B. Wallace'as sakė, kad Kyjivui skubiai reikia ginkluotės, kad karinės formuotės vietoje galėtų atstumti Rusijos kariuomenę, todėl „lengva nuklysti“.

Jis pridūrė, kad naikintuvų tiekimas nepakeis situacijos per vieną dieną, nes reikėtų sudėtingų mokymų.

„Žinote, net jei rytoj ryte paskelbtume, kad pasodinsime juos į naikintuvus, tai užtruktų kelis mėnesius“, – teigė jis, kadangi ukrainiečiams tektų „staiga išmokti juos pilotuoti“.

„Taigi šiame siaubingame konflikte nėra stebuklingos lazdelės“, – sakė B. Wallace'as, kalbėdamas spaudos konferencijoje Portsmute, pietų Anglijoje, kartu su savo kolega iš Australijos Richardu Marlesu (Ričardu Marlsu).


Šiame straipsnyje: karas UkrainojenaikintuvaiRishi Sunakasnaikintuvai F16

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių