JK ministras nusitaikė į EŽTT

 • Teksto dydis:

Didžiosios Britanijos teisingumo sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) sekmadienį pristatė planus reformuoti pagrindinius šalies teisės aktus, susijusius su žmogaus teisėmis, kad esą Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) „nebediktuotų“ Jungtinei Karalystei (JK).

Interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“ jis pareiškė, kad EŽTT nustato per daugiau „įpareigojimų valstybei“.

Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatos į JK nacionalinę teisę buvo perkeltos 1998 metais Jungtinėje Karalystėje priimtu Žmogaus teisių aktu.

Teisinį išsilavinimą turintis ministras sako kuriantis mechanizmą, britų valdžiai leisiantį priimti specialius teisės aktus, kuriais EŽTT sprendimai būtų „pataisomi“, jeigu britų ministrai manytų, kad jie yra „neteisingi“.

Iki rugsėjį įvykdytos ministrų kabineto pertvarkos užsienio reikalų sekretoriaus pareigas britų vyriausybėje ėjęs D. Raabas apie planus keisti JK galiojantį žmogaus teisių aktą užsiminė per anksčiau šį mėnesį įvykusią Konservatorių partijos konferenciją, kurios metu jis šį įstatymą pavadino „absurdišku“.

Jo teigimu, reformoms įgyvendinti Jungtinei Karalystei nėra būtina trauktis iš Europos žmogaus teisių konvencijos.

D. Raabas laikraščiui „The Sunday Telegraph“ minėjo atvejų, kai nusikaltę užsieniečiai išvengė deportacijos dėl minėtame akte numatytos teisės į šeiminį gyvenimą.

Jis taip pat kalbėjo apie EŽTT įpareigojimus užsienyje vykdomų karinių operacijų metu ir skundėsi, kad pagal dabartinį teisių aktą teisėjai turi atsižvelgti į EŽTT sprendimus, kai svarsto bylas, susijusias su tokiomis institucijomis, kaip valstybės finansuojama JK nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba (NHS).

„Nemanau, kad Europos teismo darbas yra ... diktuoti dalykus, ar tai būtu NHS, ar mūsų gerovės užtikrinimas, ar mūsų policijos pajėgos“, – sakė D. Raabas.

Jis nurodė besitikįs, kad jo planuojamos reformos konsultacijoms bus pateiktos per ateinančius du mėnesius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pil.

Pil. portretas
Visai teisingai ,išstojo iš Europos sąjungos ir viskas ,neturi būti norodinejama.Dėl tų nurodymų kiekvienai Europos sąjungai ir kilo nepasitenkinimas ją. Nesuprantu aš vadovės ,kodėl nepastebi tai. Kuo toliau tuo daugiau šalių atsisakys narystės Europos Sąjungoje, kas tada,tada viskas, jos nebeliks.

Nes JK pasirinko kelią , visiškai ignoruojantį žmogaus teise

Nes JK pasirinko kelią , visiškai ignoruojantį žmogaus teise portretas
Kadangi JK ekonomiškai smunka , tai prigalvoja vis naujų būdű , kaip pinigus surinkti IŠ " BETEISIŲ SAVO PILIEČIŲ".

Valio ....

Valio .... portretas
Anglai laikų suprato ES nuodėmės prieš žmogaus teises ........
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių