JAV: Serbijos atsitraukimas nuo Kosovo sienos būtų sveikintinas

  • Teksto dydis:

Jungtinės Valstijos pirmadienį palankiai įvertino Serbijos pranešimą apie atsitraukimą nuo Kosovo sienos po Vašingtono perspėjimų, nors teigė negalinčios patikrinti karių judėjimo.

„Ieškosime papildomų patvirtinimų. Bet jei tai tiesa, tai būtų sveikintinas žingsnis“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris (Metjus Mileris).

„Mes ir toliau nerimaujame dėl didėjančios įtampos ir pavienių smurto atvejų Šiaurės Kosove ir raginame abi šalis grįžti prie Europos Sąjungos padedamo dialogo“, – sakė jis.

Baltieji rūmai penktadienį paragino Serbiją atitraukti savo pajėgas nuo sienos su Kosovu, pastebėjusios, jų teigimu, beprecedentį serbų pajėgų telkimą.

Serbai vis dar nepripažįsta Kosovo nepriklausomybės.

Serbijos kariuomenės štabo viršininkas generolas Milanas Mojsilovičius pirmadienį žurnalistams Belgrade sakė, kad po kruvinų susišaudymų Kosovo šiaurėje karių skaičius buvo sumažintas nuo 8 tūkst. 350 iki 4,5 tūkst. per savaitę ir išreiškė nuostabą „dėl didelio kai kurių susirūpinimo“, sakydamas, kad panašių veiksmų buvo imtasi per ankstesnes saugumo krizes.

M. Milleris sutiko su praėjusią savaitę išsakytu JAV perspėjimu, sakydamas, kad Vašingtonas užfiksavo didesnį karių skaičių, kuris sukėlė susirūpinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

O geras

O geras portretas
Serbai jau is savo teritoriju turi trauktis

Nuomone

Nuomone portretas
JAV atsitraukimas nuo Kosovo sienos būtų sveikintinas
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių