JAV pastorius per G. Floydo laidotuves pasmerkė D. Trumpo „nedorumą“

Iškilus kovos už pilietines teises lyderis Alas Sharptonas (Elas Šarptonas) antradienį per brutalaus policijos elgesio auka tapusio George'o Floydo (Džordžo Floido) laidotuves apkaltino JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) „nedorumu“ ir sakė, kad jis pasiuntė policijai žinią, kad ji yra aukščiau įstatymo.

46 metų afroamerikiečio G. Floydo mirtis dėl šiurkščių policininkų veiksmų jį areštuojant daugelyje valstybių išprovokavo protestus prieš rasizmą ir policijos brutalumą. 

Baptistų pastorius A. Sharptonas sakė, kad D. Trumpo bandymai sustabdyti demonstracijas, užuot mėginus nutraukti jas išprovokavusį policijos brutalumą, siunčia žinią, kad „jei dirbate teisėsaugos institucijose, įstatymai jums negalioja“.    

A. Sharptonas nekart pavartojo frazę „nedorybė aukščiausiuose sluoksniuose“, apibūdindamas kai kuriuos prezidento veiksmus po G. Floydo nužudymo, įskaitant guminių kulkų ir kitų specialiųjų priemonių panaudojimą išvaikant takius protestuotojus prie Baltųjų rūmų.    NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių