JAV nusiųs Ukrainai naują 2 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos paketą

Jungtinės Valstijos nusiųs Ukrainai naują karinės pagalbos paketą už 2 mlrd. dolerių (1,88 mlrd. eurų), penktadienį paskelbė Pentagonas.

Apie naująjį paketą paskelbta minint pirmąsias Rusijos invazijos Ukrainoje metines.

Pentagonas teigė, kad šią pagalbą sudaro raketų sistemos HIMARS šaudmenys, 155 mm artilerijos sviediniai, dronų ir kovos su dronais sistemos, minų nukenksminimo įranga, taip pat mokymo ir techninės priežiūros lėšos.

Viskas bus perkama iš gynybos pramonės, o ne imama iš JAV atsargų, o tai reiškia, kad Ukrainos pajėgos visa tai gaus per ilgesnį laiką.

Tačiau pakete nėra kai kurių Ukrainos siekiamų pajėgumų, pavyzdžiui, vakarietiškų karinių lėktuvų ir ilgesnio nuotolio raketų.

Jungtinės Valstijos buvo tarptautinės paramos Ukrainai iniciatorės, greitai sukūrusios tarptautinę koaliciją Kyjivui paremti Rusijai 2022 metų vasarį pradėjus invaziją ir koordinavusios dešimčių šalių pagalbą.

Per pastaruosius metus Vašingtonas įsipareigojo skirti daugiau kaip 32 mlrd. dolerių (30,2 mlrd. eurų) saugumo pagalbos, o kitos šalys pažadėjo daugiau kaip 20 mlrd. dolerių (18,9 mlrd. eurų), sakė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) pareiškime, skirtame invazijos metinėms paminėti.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „manė, kad Ukrainos gynyba žlugs, kad Amerikos ryžtas susvyruos, o pasaulis žiūrės pro pirštus. Jis klydo“, sakė L. Austinas.

„Praėjus metams, drąsūs Ukrainos gynėjai nesiliauja gynęsi, kaip nesiliauja ir mūsų pasiryžimas remti juos tiek, kiek reikės“, – pabrėžė jis.

Pagalba Ukrainai apėmė beveik visų rūšių karinę įrangą – nuo uniformų, šaulių ginklų ir amunicijos iki artilerijos raketų sistemų, oro gynybos priemonių ir šarvuočių.

Kyjivas taip pat prašė kai kurių dalykų, kurių jo tarptautiniai rėmėjai nenorėjo suteikti, įskaitant oro gynybos sistemas „Patriot“ ir pažangius sunkiuosius tankus – kurie galiausiai buvo pažadėti – ir kitų, pavyzdžiui, vakarietiškų naikintuvų, kurie iki šiol nebuvo suteikti.

Ukrainos rėmėjai apmoko šalies karius naudotis naujais tiekiamais ginklais, o JAV pajėgos praėjusį mėnesį pradėjo programą, orientuotą į didesnio masto manevrus, kurie padės Kyjivui numatomose būsimose puolamosiose operacijose.

Jungtinės Valstijos ir kitos šalys taip pat įvedė griežtas sankcijas Rusijai, kurių taikiniai – finansų institucijos, technologijų importas ir energijos eksportas.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeJoe BidenasUkrainaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių