JAV neutralizavo Rusijos FSB 20 metų šnipinėjimui naudotą kenkėjišką programinę įrangą

  • Teksto dydis:

JAV teisingumo departamentas antradienį paskelbė neutralizavęs sudėtingą kenkėjiškos programinės įrangos tinklą, kurį Rusijos saugumo agentūra FSB du dešimtmečius naudojo šnipinėjimui 50 šalių, įskaitant vieną NATO sąjungininkę.

Pasak JAV pareigūnų, FSB buvo sėkmingai įdiegusi kenkėjišką programinę įrangą pavadinimu „Snake“ („Gyvatė“), arba „Uroburos“, kompiuterinėse sistemose visame pasaulyje, bet daugiausia dėmesio skyrė vyriausybių kompiuteriniams tinklams, mokslinių tyrimų centrams, žurnalistams ir kitiems taikiniams.

Per ne vienus metus trukusią operaciją Federaliniam tyrimų biurui (FTB) pavyko įveikti kenkėjišką programinę įrangą, įterpus į ją savąjį kompiuterinio kodo gabalėlį, perduodantį komandas, dėl kurių kenkėjiška programinė įranga persirašo, pranešė Teisingumo departamentas.

„Įvykdžiusi aukštųjų technologijų operaciją, per kurią rusų kenkėjiška programinį įranga buvo nukreipta prieš save, JAV teisėsauga neutralizavo vieną sudėtingiausių Rusijos kibernetinio šnipinėjimo įrankių, kuris buvo du dešimtmečius naudotas siekti Rusijos autoritarinių tikslų“, – pareiškė generalinio prokuroro pavaduotoja Lisa Monaco (Liza Monako).

Ši kenkėjiška programinė įranga kompiuterinio saugumo ekspertams žinoma jau mažiausiai dešimtmetį ir JAV Kibernetinio ir infrastruktūros saugumo agentūra (CISA) sako, kad FSB ją pradėjo kurti 2003 metais.

CISA šią kenkėjišką programinę įrangą pavadino „pažangiausiu kibernetinio šnipinėjimo įrankiu FSB arsenale“ ir pažymėjo, kad ją buvo nepaprastai sunku susekti kompiuterinėse sistemose ir tinklo sraute.

Be to, ji buvo sukurta taip, kad ją būtų paprasta naujinti ir modifikuoti, pareiškė CISA ir pridūrė, kad programinėje įrangoje, atsižvelgiant į jos sudėtingumą, buvo „stebėtinai mažai riktų“.

Tai leido FSB metų metus per tinklus nesusekamai patekti į kompiuterius, kuriuose buvo saugomi slapto pobūdžio dokumentai.

Mažiausiai vienu atveju ši programinė įranga buvo įdiegta neįvardijamos NATO šalies kompiuterinėse sistemose ir tai, pasak CISA, Rusijos žvalgybai suteikė galimybę susipažinti su slapto pobūdžio dokumentais, susijusiais su tarptautiniais santykiais, ir diplomatiniu susirašinėjimu ir parsisiųsti šiuos dokumentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

diegta neįvardijamos NATO šalies kompiuterinėse sistemose

diegta neįvardijamos NATO šalies kompiuterinėse sistemose   portretas
vadinasi fantazijos.... didziausias snipas MIKROSOFT ir visi patenkinti...sakyciau davolni , kad amerikiecia jus snipineja kekvienam zingsnije a ne rusai arba kinieciai..... amerika geris...

Pfffff

Pfffff portretas
Nejuokinkite jie net mesendžerio savo neturi. Kokia dar programma 20metu senumo:) Tetris:) Patys visus seka o i kitus pirštais bado:)
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių