JAV, JK ir Kanada įvedė su ES suderintas sankcijas dešimtims Baltarusijos pareigūnų

Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Kanada pirmadienį paskelbė naujų prieš Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos autoritarinį režimą nukreiptų sankcijų dešimtims pareigūnų, suderinusios jas su Europos Sąjunga ir atsakydamos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą Minske.

„Šie koordinuoti nurodymai demonstruoja tvirtą transatlantinį įsipareigojimą remti Baltarusijos žmonių demokratinius siekius“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno (Entonio Blinkeno) pareiškime.

JAV Iždo departamentas nurodė, kad įšaldomas 16 fizinių ir penkių juridinių subjektų – tarp kurių yra A. Lukašenkos atstovė Natalia Eismant – turtas, esantis JAV jurisdikcijoje, jų sandoriai.

Valstybės departamentas taip pat pranešė, kad JAV į šalies teritoriją neįsileis 46 Baltarusijos pareigūnų.

Gegužę Jungtinės Valstijos jau įvedė virtinę sankcijų Baltarusijos valstybinėms bendrovėms po oro bendrovės „Ryanair“ lainerio, skridusio iš Atėnų į Vilnių, priverstinio nutupdymo Minske ir baltarusių opozicijos tinklaraštininko Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės – Vilniuje studijuojančios Rusijos pilietės Sofijos Sapegos – sulaikymo.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pranešė, kad įveda kelionių draudimą ir įšaldo turtą Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos režimo „aukšto rango pareigūnams“ ir naftos bendrovei „BNK (UK) Ltd“.

„Šios sankcijos siunčia aiškų signalą Baltarusijos valdžiai, kad JK netoleruos tų, kurie varžo žmogaus teises, atvykimo į Jungtinę Karalystę arba naudojimosi mūsų finansinėmis institucijomis“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) pridūrė, kad A. Lukašenkos režimas „sukėlė pavojų oro bendrovės keleiviams ir įgulai, [panaudojęs] gėdingą gudrybę, kad pagrobtų Ramaną Pratasevičių“.

„Laikysime režimą atskaitingu, koordinuodamiesi su mūsų sąjungininkais, įskaitant tolesnį kelionių uždraudimą, turto įšaldymą ir pajamų iš naftos eksporto srautų atėmimą“.

Pernai rugsėjį Britanija paskelbė sankcijų pačiam A. Lukašenkai, vienam jo sūnui ir aukšto rango Baltarusijos režimo veikėjams už žmogaus teisių pažeidimus.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kawenskas

Kawenskas portretas
Kodėl amerikosai kišasi kur iems nereike!!! Patys tedul pas save tvarka pasidaro, bo per elgetas ir korumpuotus Mylycinkus praeiti neįmanoma... Baisi šalis...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių