JAV ir ES atsisakė sankcijų varianto, apimančio Rusijos atjungimą nuo SWIFT

Europos Sąjunga ir JAV nusprendė atsisakyti minties taikant galimas naujas sankcijas Rusijai atjungti šios šalies bankus nuo tarptautinio mokėjimų tinklo SWIFT, pirmadienį remdamasis šaltiniais vyriausybėje pranešė vokiečių verslo laikraštis „Handelsblatt“.

Leidinio duomenimis, šis sankcijų variantas pasirodė esąs pernelyg skausmingas galimų naujų sankcijų iniciatoriams. Tokio sankcijų paketo įgyvendinimas trumpuoju periodu destabilizuotų pasaulines finansų rinkas ir skatintų kurti alternatyvią mokėjimų sistemą, kur Vakarų šalys nedominuotų, rašė laikraštis.

Tuo pačiu metu ES ir JAV svarsto galimybes dėl Ukrainos įvesti sankcijas didžiausiems rusų bankams.

Be to, Vokietija nori sankcijų išimčių, kad galėtų ir toliau apmokėti naftos ir gamtinių dujų importą iš Rusijos, nurodo „Handelsblatt“.

Praėjusią savaitę agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad JAV yra priverstos spausti sąjungininkes ir partneres Europoje, nes negalėjo susitarti su jomis dėl konkrečių sankcijų Rusijai, jei ši įsiveržtų į Ukrainą. Vis dėlto, kaip pažymėjo „Bloomberg“, šalys vieningai sutaria, kad situacijai dėl Ukrainos paaštrėjus, Maskvos lauktų „rimtos ekonominės pasekmės“.

„Bloomberg“ taip pat skelbė, kad JAV ir jų partnerės Europoje kelis mėnesius rengė ekonominių priemonių paketą. Šios priemonės galėjo būti nukreiptos prieš didžiausius rusų bankus, apimti modernių technologijų eksporto kontrolę.

Tuo pačiu metu kai kurios ES narės kėlė klausimų dėl tokių sankcijų poveikio jų pačių ekonomikai. Neatmesta ir galimybė, kad Rusija nutrauks gamtinių dujų tiekimą.

Kai kurios šalys nepriimtinais laiko pasiūlymus atjungti Rusiją nuo SWIFT, teigta pranešime.

Jame taip pat buvo sakoma, kad galimų priemonių Rusijos atžvilgiu paketui turi pritarti visos ES šalys narės. Vienas „Bloomberg“ šaltinių išreiškė viltį, kad šis paketas gali būti galutinai parengtas per sausio 24-ąją įvyksiantį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.

Vis dėlto televizija „Fox News“ vėliau pirmadienį citavo neįvardytą JAV Nacionalinio saugumo tarybos pareigūną, sakiusį, kad prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija neatmeta jokių scenarijų, kaip būtų reaguojama į potencialią Rusijos invaziją Ukrainoje.

„Nė vienas variantas iš darbotvarkės neišimtas. Toliau labai glaudžiai konsultuojamės su partneriais Europoje dėl rimtų padarinių Rusijai, jeigu ji toliau brausis į Ukrainą“, – šaltinio žodžius citavo televizija.

„Fox News“ nurodė, kad tokiu būdu paneigiama „Handelsblatt“ paskelbta informacija, jog JAV ir Europa nusprendė nesvarstyti galimo Rusijos atjungimo nuo SWIFT.

 


Šiame straipsnyje: Europos SąjungaJAVswiftRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Laikas jankiams paberti atominyčių ant galvų, nes jau visai nuprotėjo. Kitos priemonės, matyt, jau tų debilų nebeveikia.

Ernestas Gruodis

Ernestas Gruodis portretas
Eiliniai kliedesiai, pofik Rusijai tas SWIFT - ji turi MIR analogišką sistemą susikūrę - reikės ir su kitomis šalimis susijungs (Kinija ir t.t.). Kaip Europa atsiskaitinėtų už dujas ir naftos produktus??? Už savo žodžius neatsako niekšai, kokia gėda.....

Anonimas

Anonimas portretas
Trąšų pervežimas privalo būti nenutrauktas iš Baltarusijos.Idiotai sitie mūsų daro nesąmones.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių