JAV gynybos sekretorius lankosi Juodosios jūros regione

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas sekmadienį išvyko į Juodosios jūros regioną, kuriame sieks sustiprinti draugystę su Rusijos spaudžiamomis šalimis ir padėkoti pastarosioms už jų indėlį į du dešimtmečius trukusį karą Afganistane.

L. Austinas lankysis Gruzijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, o spalio 21 ir 22 d. Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.

„Siekiame užtikrinti ir sustiprinti šalių, esančių Rusijos agresijos priešakinėse linijose, suverenitetą“, - prieš kelionę žurnalistams sakė JAV pareigūnas.

Visos šios trys šalys sukasi NATO orbitoje: Rumunija yra visateisė narė, o Gruzija ir Ukraina - valstybės partnerės. Visos trys valstybės taip pat įsikūrusios palei Juodąją jūrą, kurioje Rusija siekia išplėsti savo įtaką ir užkirsti kelią NATO plėtrai.

Gynybos sekretorius ketina padėkoti šalims partnerėms už jų indėlį ir didelius nuostolius, patirtus kartu su koalicijos pajėgomis du dešimtmečius dalyvaujant kare Afganistane, iš kurio JAV paskubomis pasitraukė, perleisdamos šalies kontrolę Talibanui.

Gruzijoje L. Austinas planuoja susitikimą su ministru pirmininku Irakliu Garibašviliu ir gynybos ministru Džuanšeru Burčuladze. Anot gynybos sekretoriaus, pagrindinis šių susitikimų tikslas yra tęsti bendradarbiavimą gynybos srityje, nes šiemet baigiasi trejų metų JAV kariuomenės mokymo programa. Gruzija savo ruožtu tikisi, kad L. Austino vizitas padės jai siekti narystės NATO.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

NEHRAMS NEGALIMA LANKYTIS PRIE JUODOSIOS JŪROS-GALI IŠBERTI.

NEHRAMS NEGALIMA LANKYTIS PRIE JUODOSIOS JŪROS-GALI IŠBERTI. portretas
.

AMERIKA IR JUODOJI JŪRA....

AMERIKA IR JUODOJI JŪRA.... portretas
Ką tas Amerikos gynybos sekretorius pametė Juodosios jūros regione? Atvyksta toliau kiršinti Ukrainą su Rusija, o kalba apie Amerikos gynyba...Jau niekam ne paslaptis, kad galutinis tikslas JAV banditų - trečias pasaulinis karas Europoje. Juk tą banditinė JAV tik ir pelnosi iš karų svetimuose žemynuose. Kaip kitaip išsikapanosi iš ekonominio ir politinio dugno?

Anonimas

Anonimas portretas
Girdėjau Šoigu ruošiasi kelionei į Karibų jūros šalis. Ieškos, kur kurti naują Rusijos karinę jūrų bazę . Pasižiūrės, kaip ten raketos su branduoliniais užtaisais Kuboje...gal jau reikia pakeisti galingesnėmis ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių