JAV Atstovų Rūmai paskelbė D. Trumpo apkaltos tyrimo ataskaitą

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) netinkamo pareigų vykdymo ir trukdymo įstatymų leidėjams atlikti savo pareigą įrodymai yra „pribloškiantys“, sakoma antradienį paskelbtoje Atstovų Rūmų valstybės vadovo atžvilgiu atlikto apkaltos tyrimo galutinėje ataskaitoje.

„Prezidento netinkamo elgesio įrodymai yra pribloškiantys – kaip ir įrodymai dėl jo trukdymo Kongresui“, – sakoma 300 puslapių dokumente, turinčiame tapti pagrindu pareikšti D. Trumpui oficialius kaltinimus.

Demokratų dominuojamus Atstovų Rūmus pradėti apkaltos tyrimą paskatino įtarimai, kad D. Trumpas spaudė Kijevą surinkti kompromituojančios medžiagos prieš savo potencialų varžovą per 2020 metų prezidento rinkimus – buvusį viceprezidentą demokratą Joe Bideną (Džo Baideną) – ir jo sūnų.

„Apkaltos tyrimas nustatė, kad prezidentas Trumpas, asmeniškai arba veikdamas per agentus JAV vyriausybėje ir už jai nepriklausančius, siekė užsitikrinti užsienio vyriausybės – Ukrainos – kišimąsi, kad tai paremtų jo perrinkimą“, – pabrėžiama ataskaitoje.

„Prezidentas savo asmeninius ir politinius interesus iškėlė aukščiau Jungtinių Valstijų nacionalinių interesų, siekė sutrikdyti JAV prezidento rinkimų proceso principingumą ir sukėlė pavojų JAV nacionaliniam saugumui“, – sakoma dokumente.

Ši ataskaita taps pagrindu Atstovų Rūmų teismų komitetui ateinančiomis savaitėmis suformuluoti oficialius kaltinimus – apkaltos straipsnius. Joje daugiausiai dėmesio skiriama dviem D. Trumpo nusižengimų rūšims.

Visų pirma, tyrėjai daro išvadą, kad D. Trumpas leido suprasti Ukrainai, jog ji gaus JAV karinę pagalbą, o jos prezidentas Volodymyras Zelenskis galės asmeniškai susitikti su JAV prezidentu tik tuo atveju, jeigu Kijevas pradės kelis politiškai motyvuotus tyrimus, įskaitant nukreiptus prieš J. Bideną.

Be to, ataskaitoje sakoma, kad D. Trumpas aktyviai stengėsi trukdyti Kongresui vykdyti apkaltos tyrimą, atsisakinėjo pateikti dokumentus tyrėjams, draudė liudytojams duoti parodymus ir grasino nepaklususiems.

„Joks kitas prezidentas nebuvo tokiu mastu nepaisęs Konstitucijos ir Kongreso galios vykdyti priežiūrą“, - sakoma ataskaitoje.

Tuo metu Baltųjų Rūmų atstovė spaudai Stephanie Grisham (Stefani Grišam) atmetė tiek ataskaitą, tiek tyrimą, vadovautą Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto pirmininko Adamo Schiffo (Adamo Šifo).

„Baigiantis vienašališkam apgaulės procesui pirmininkas Schiffas ir demokratai nesugebėjo pateikti visiškai jokių įrodymų apie prezidento Trumpo nusižengimus“, – tvirtino ji.

Pasak atstovės, paskelbta ataskaita atrodo „kaip rūsyje gyvenančio tinklaraštininko paistalai, stengiantis įrodyti kažką, kai nėra įrodymų apie nieką“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Tegul pjaunasi, bus įdomu pažiūrėti, kuo baigsis.

Ne politikas

Ne politikas portretas
"Raganiaus medžioklė"
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių