J. Borrellis: Kinija turi tarpininkauti, kad Rusijos ir Ukrainos karas būtų užbaigtas

Kinija turėtų tarpininkauti būsimose taikos derybose tarp Rusijos ir Ukrainos, Vakarų valstybėms negalint įvykdyti savo vaidmens, sakė Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

Pekinas kol kas nepasmerkė Maskvos įvykdyto savo provakarietiškos kaimynės užpuolimo ir nevadino jo „invazija“, stengdamasis išlaikyti glaudžius ryšius su Rusija.

Visgi Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I) antradienį sakė, jog Kinija „labai apgailestauja, kad tarp Ukrainos ir Rusijos kilo konfliktas, ir atkreipia ypač didelį dėmesį į civilių patiriamą žalą“, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

„Nėra jokios alternatyvos (...) Tai turi būti Kinija, aš dėl to tikras“, – teigė J. Borrellis Ispanijos dienraštyje „El Mundo“ penktadienio vakarą paskelbtame interviu.

„Diplomatija negali būti tik europietiška ar amerikietiška. Kinijos diplomatija čia turi atlikti vaidmenį“, – pridūrė jis.

„Nei mes, nei jie (Kinija – BNS) to neprašėme, bet kadangi ji yra galia, ir nei JAV, nei Europa negali būti [tarpininkai – BNS], tai galėtų atlikti Kinija“, – sakė J. Borrellis.

J. Borrellis sakė, jog „akivaizdu“, kad ES ir JAV negali tarpininkauti, ir atmetė galimybę atnaujinti vadinamąjį Normandijos formatą – diplomatinį procesą tarp Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Normandijos formatas buvo sukurtas 2014 metais, siekiant nutraukti ukrainiečių pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų karą Rytų Ukrainoje.

Derybos tarp Maskvos ir Kyjivo, kuriomis siekiama rasti būdą kaip užbaigti kruviną konfliktą, tęsis pirmadienį, šeštadienį teigė Ukrainos derybininkas Davydas Arachamija, prasidėjus Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą dešimtai dienai.


Šiame straipsnyje: Josepas Borrelliskaras UkrainojetarpininkavimasKinijaderybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių