J. Bideno inauguracijos dienos pagrindiniai renginiai

Demokratas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį bus prisaikdintas 46-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu, tačiau tradicines inauguracijos dienos ceremonijas temdys suvaržymai dėl koronaviruso pandemijos ir saugumo priemonės, itin sugriežtintos po įtūžusios minios sausio 6-ąją surengto Kapitolijaus šturmo.

Naktis Blairo name

J. Bidenas ir jo žmona Jill (Džil) naktį iš antradienio į trečiadienį praleis Blairo (Blero) name – oficialiuose JAV prezidento svečių namuose Lafayette'o (Lafajeto) aikštėje priešais Baltuosius rūmus.

Pamaldos

Trečiadienio rytą uolus katalikas J. Bidenas dalyvaus mišiose, kurios bus aukojamos Šv. Apaštalo Mato katedroje Vašingtone. Išrinktasis prezidentas į pamaldas pakvietė abejų Kongreso rūmų demokratų ir respublikonų lyderius.

Respublikonams atstovaus senatorius Mitchas McConnellas (Mičas Makonelas) ir Atstovų Rūmų mažumos lyderis Kevinas McCarthy (Kevinas Makartis). Taip pat dalyvaus demokratas senatorius Chuckas Schumeras (Čakas Šumeras) ir Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi), naujienų agentūrai AFP sakė informuoti šaltiniai.

Prisaikdinimas

Vėliau kortežas nuveš J. Bideną į Kapitolijų, kur sausio 6-ąją siautėjo kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) šalininkų minia.

Inauguracijos ceremonija prasidės 11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku.

Išrinktasis prezidentas prisieks po išrinktosios viceprezidentės Kamalos Harris (Kamalos Haris) prisaikdinimo. Tuomet J. Bidenas pasakys inauguracijos kalbą ir, kaip tikimasi, apžvelgs savo viziją, kaip turi būti kovojama su Ameriką krečiančiomis keliomis krizėmis bei „geriau atstatyti“ šalį.

Nacionalinė alėja, besitęsianti nuo Kapitolijaus iki Lincolno (Linkolno) memorialo, bus uždaryta nuogąstaujant dėl COVID-19. Be to, apsaugos priemonės bus sugriežtintos atsižvelgiant į sausio 6-osios chaosą.

Per ceremoniją valstybės himną sugiedos popmuzikos žvaigždė Lady Gaga (Leidi Gaga). Pasirodymą taip pat surengs dainininkė Jennifer Lopez (Dženifer Lopes).

Laikantis tradicijos naujai inauguruotas prezidentas pietaus su Kongreso nariais Kapitolijuje.

Arlingtono nacionalinės kapinės

Trečiadienio popietę 78 metų J. Bidenas išvyks į Arlingtono nacionalines kapines šalia Vašingtono padėti vainiko prie Nežinomo kareivio kapo. Jį lydės buvę prezidentai Barackas Obama (Barakas Obama), George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) ir Billas Clintonas (Bilas Klintonas).

D. Trumpas, nusižengdamas tradicijai, pasirinko nedalyvauti jokiuose J. Bideno inauguracijos renginiuose, Arlingtono kapinėse irgi nepasirodys.

Baltieji rūmai

Iš Arlingtono J. Bidenas kortežu atvažiuos į Baltuosius rūmus. Numatoma, kad paskutinę kelionės atkarpą jis įveiks pėsčiomis ir į savo naująją rezidenciją įžengs apsuptas karių kordono.

Tuojau po atvykimo į Baltuosius rūmus J. Bidenas turėtų pasirašyti savo pirmuosius įsakus.

Pandemijos aukų pagerbimas

J. Bidenas ir K. Harris 20 val. 25 min. vietos (ketvirtadienį 3 val. 25 min. Lietuvos) laiku pasakys kalbas prie Lincolno memorialo, pagerbdami 400 tūkst. žmonių, mirusių Jungtinėse Valstijose dėl koronaviruso pandemijos.

Tuojau po to Holivudo aktorius Tomas Hanksas (Tomas Henksas) ves šou „Celebrating America“ („Išaukštinti Ameriką“), kurį transliuos visos didžiosios JAV televizijos.

Per šį renginį turėtų pasirodyti Jonas Bon Jovi (Džonas Bon Džovis), grupė „Foo Fighters“, Johnas Legendas (Džonas Ledžendas), Demi Lovato, Bruce'as Springsteenas (Briusas Springstinas), Justinas Timberlake'as (Džastinas Timberleikas) ir Luisas Fonsi (Luisas Fonsis) bei kitos kviestinės žvaigždės.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Skrendam

Skrendam portretas
į Wasingtona ......... gal dar spesim ant deserto

jooo

jooo portretas
juokiasi puodas, kad katilas juodas. Piktinosi Baltarusijos prazidentu inauguracijos iskilmemis su apsauga. O amerikonas visa savo karumine sutrauke prie rumu, kad niekas netrukdytu ,,taikiai,, uzimti sosta...

Hihi

Hihi portretas
Lietuvos prezidento ir jo saikos giedojimas savaite pries savaite po.(Tegyvuoja Amerika)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių