J. Bidenas V. Putino kalbas apie branduolinių ginklų dislokavimą vadina pavojingomis

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį pasmerkė Rusijos vadovo Vladimiro Putino paskelbtą planą dislokuoti branduolinius ginklus kaimyninėje Baltarusijoje ir pavadino tai „pavojingomis kalbomis“.

„Tai pavojingos kalbos ir jos kelia nerimą“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė J. Bidenas.

Šeštadienį Kremliaus vadovas paskelbė, kad įsako dislokuoti Rusijos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje, kurios autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka yra vienas iš artimiausių Rusijos sąjungininkų.

Vašingtonas pasmerkė šį planą, kuris įgyvendinamas po daugiau nei metus trukusių Maskvos bandymų užkariauti provakarietišką Ukrainą – Rusijos ir Baltarusijos kaimynę.

Tačiau JAV pareigūnai teigia nepastebėję jokių požymių, kad Rusija iš tikrųjų gabena branduolinius ginklus.

Tai pavojingos kalbos ir jos kelia nerimą.

„Jie to dar nepadarė“, – sakė J. Bidenas.

Dauguma amerikiečių mano, jog karinio tipo ginklų turėjimas yra „absurdiška“

Jungtinių Valstijų prezidentas antradienį po naujausių šaudynių mokykloje pareiškė, kad dauguma amerikiečių mano, jog turėti karinius šautuvus, kurie reguliariai naudojami tokioms žudynėms, yra „absurdiška“.

„Dauguma amerikiečių mano, kad turėti užtaisomuosius ginklus yra absurdiška, tai beprotiška idėja. Jie tam nepritaria“, – sakė jis žurnalistams Baltuosiuose rūmuose, paklaustas, kaip reaguoti į incidentą Našvilio mieste, kur apsiginklavęs buvęs studentas nušovė tris devynmečius vaikus ir tris darbuotojus, o paskui buvo nukautas policijos.

J. Bidenas išreiškė pasipiktinimą, kad Kongresas nenutrauks pusiau automatinių šautuvų, tokių kaip populiarusis AR-15, teisėto laikymo, ir teigė esąs bejėgis padaryti daugiau.

„Pasinaudojau visomis savo vykdomosios valdžios galiomis, kad pats galėčiau ką nors padaryti dėl ginklų. Kongresas turi imtis veiksmų, – sakė jis. – Aš nieko negaliu padaryti, tik maldauti Kongreso, kad jis veiktų protingai.“

J. Bidenas pažymėjo, kad 1994 metais, jam būnant senatoriumi, tuometinio prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) administracijos laikais buvo priimtas vadinamųjų puolamųjų ginklų draudimas. „Paskutinį kartą, kai uždraudėme puolamuosius ginklus, smurtas sumažėjo“, – teigė jis.

Šiuo draudimu buvo uždrausta civiliams naudoti kai kuriuos pusiau automatinius ginklus, taip pat šovinių dėtuves, kuriose telpa 10 ir daugiau šovinių, leidžiančių šauliui ilgiau šaudyti be pakartotinio užtaisymo. Draudimas nustojo galioti po 10 metų ir nebuvo atnaujintas.

Jungtinėse Valstijose privačioje apyvartoje yra daugiau šaunamųjų ginklų nei žmonių. AR-15, kurie primena JAV karių nešiojamus ginklus, tačiau iš jų negalima šaudyti automatiniu režimu, yra ypač paklausūs tarp ginklų entuziastų.

J. Bideno siekis uždrausti ginklus turi mažai šansų sulaukti pritarimo Kongrese, kur respublikonai tam priešinasi. Šių metų vasario mėnesį televizijos „ABC News“ ir laikraščio „Washington Post“ apklausos duomenimis, 47 proc. amerikiečių pritaria, o 51 proc. nepritaria draudimui – nuo panašios apklausos 2019 metais parama sumažėjo devyniais punktais.

Šaunamųjų ginklų prekybos asociacijos „National Shooting Sports Foundation“ duomenimis, 2022 metų viduryje Jungtinėse Valstijose apyvartoje buvo daugiau kaip 24 mln. AR-15 tipo ginklų.

Remiantis „Washington Post“ ir tyrimų agentūros „Ipsos“ atlikta ginklų turėtojų apklausa, manoma, kad bent vieną AR-15 tipo šautuvą turi kas dvidešimtas suaugęs amerikietis, tai yra maždaug 16 mln. žmonių.


Šiame straipsnyje: Joe BidenasJAVbranduoliniai ginklaikaras Ukrainojekariniai ginklai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių