J. Bidenas sveikina Charlesą III, Camillą su karūnacija

  • Teksto dydis:

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šeštadienį pasveikino karalių Charlesą III (Karolį III) ir karalienę Camillą (Kamilą) su karūnacija, kartu pagerbęs „ilgalaikę Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės draugystę“.

Londone vykusioje ceremonijoje nedalyvavęs JAV prezidentas šalių santykius tviteryje pavadino „visų mūsų žmonių stiprybės šaltiniu“.

Jungtinėms Valstijoms atstovavo pirmoji ponia Jill Biden (Džil Baiden) ir prezidentas parašė, jog „didžiuojasi“, kad ji galėjo būti Londone „šia istorine proga“.

Charlesas III šeštadienį per iškilmingą renginį, pasižymintį tūkstantmetėmis tradicijomis, simbolika ir pompastika, bet pritaikytą XXI amžiui, buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės ir dar 14 Sandraugos šalių monarchu.

Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby (Džastinui Velbiui) 12 val. 2 min. (14 val. 2 min. Lietuvos laiku) uždėjus ant 74 metų Charleso III galvos auksinę Šv. Eduardo karūną – senovinį šventą monarcho valdžios simbolį – 2,3 tūkst. Vestminsterio abatijoje susirinkusių žmonių ir didžiulės minios lauke šaukė „Dieve, sergėk karalių“.

Ši akimirka taip pat buvo palydėta šūvių salvėmis ir – visoje šalyje – bažnyčių varpų dūžiais.

Netrukus Kenterberio arkivyskupas per paprastesnę ceremoniją karūnavo ir Charleso III 75 metų žmoną Camillą (Kamilą), nuėjusią ilgą viešą kelią iki karalienės konsortės ir, galiausiai, karalienės.

Charleso III, kuris JK soste pakeitė pernai rugsėjį mirusią motiną Elizabeth II (Elžbietą II), karūnacija yra pirmoji JK nuo 1953 metų, be to, tai pirmoji karaliaus karūnacija nuo 1937-ųjų. Šeštadienio renginys yra tik antra per televiziją rodoma karūnacija ir pirmoji, transliuojama per spalvotą televiziją bei internetu.

Penktadienį paskelbtame interviu J. Bidenas sakė, jog su naujuoju monarchu susitiks liepą ir visų pirma kalbėsis apie aplinką.

„Ketiname vykti į NATO konferenciją Europoje ir pasakiau (Charlesui), kad apsilankysiu arba vykdamas ten, arba vykdamas atgal, kad galėčiau aptarti tai, kas jam išties rūpi – aplinką“, – sakė JAV prezidentas televizijai MSNBC.

NATO viršūnių susitikimas vyks Vilniuje liepos 11–12 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

apgailėtina

apgailėtina portretas
bidenas - pabėges artistas iš ,,gyvų numirėlių".

o

o portretas
man atrodo kad siu /artistu/ kadencijos ein i pabaiga isvien su jais paciais prisigerusiais zmoniu kraujo ir tam atein pabaigos metas visam blogiui darytam pries Kristu ir daromam po jo dar su nematytu sadistyniu zveriskumu kur zveries negalima lygint nes sis ta daro 1 del maisto o sie padarai jau vatikane jaute saduistyni dziaugama kito kancioms kas vyksta siandien ir homosapiens patyria rusiavima pagal karmos desni ??????
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių